Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta átutalás és...

Kriptovaluta átutalás és adózással kapcsolatban keresek olyat, aki ért ehhez. Azt tudom, hogy 15% lett az adója, de azt nem tudom, hogy mire kell figyelni az adózásnál. Mit tudtok erről?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 1000 EUR-t akarok a magyar bankszámlámra utalni most.
2021. nov. 9. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Még nem 15% az adója, jövő január 1-től lesz csak annyi (de az amnesztia miatt visszamenőleg is lehet tisztára mosni így pénzt). Kell figyelni az időpontra, mert attól függően kell adóelőleget fizetni, valamint arra figyelj, hogy legyen valami nyilvántartásod az egészről, ami alapján a bevallásban bevallod majd ezt. És nem csak az fontos, hogy mennyit utalsz ki magadnak, hanem hogy ebből mekkora rész számít jövedelemnek.
2021. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt, hogy mekkora rész számít jövedelemnek miből állapítom meg. Tehát ha 1500 EUR-t fektettem be, és 1000-et utalok vissza, akkor az jövedelem? Ez nem világos számomra.
2021. nov. 9. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:
A jövedelem számításának számos aspektusa van. SZJA törvény a barátod lesz ebben. Ha nem boldogulsz vele, akkor keress fel egy könyvelőt, ő majd segít.
2021. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!