Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adózni kriptovalut...

Hogyan kell adózni kriptovaluta után?

Figyelt kérdés

Tehát ha veszek mondjuk x ft értékben kriptovalutát és kiveszem forintba akkor azt ki látja? Nekem be kell ezzel ballagnom az adóügyi hivatalba és mondani hogy csókolom jöttem befizetni az adót?


Szerencsejáték után meg miért nem kell fizetni?



2021. nov. 13. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerencsejáték bizonyos formái után is kell adózni.

Amúgy vezeted a kripto nyilvántartásodat, negyedévente fizeted az adóelőleget, év végén meg bevallod és rendezed az esetleges különbözetet.

2021. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hova kell fizetni azt az adót? Nekem nincsen ilyen bevallásom még csak 18 vagyok
2021. nov. 13. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell fizetni mint bármi más jövedelem után az szja-t, a személyi jövedelemadót. Itt megtalálsz minden infó:

[link]

Szerencsejáték után is kell fizetni adót, de azt már a szervező általában levonja a nyereményből.

2021. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sétálj el a navhoz. Elég, ha a portásnak leadod a dellát.
2021. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelöletlen bankjegyekben egy barna papírtasakban ideadod nekem és én befizetem a nevedben :D
2021. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!