Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mind ketten jogosultak vagyunk...

Mind ketten jogosultak vagyunk visszadóra? 2 könyvelő is mást mond. Jelenleg papíron egyedülálló szülő vagyok. Gyerekem apjával életvitelszerűen együtt élünk, de sem házasok,sem élettársi kapcsolatban nem vagyunk hivatalosan.

Figyelt kérdés
Nekem le kell nyilatkoznom, hogy nem vagyok egyedülálló szülő, hogy ő is vissza tudja igényelni az SZJA-t? Ha igen, hova? Vagy elég neki beadni az igénylést?

2021. nov. 15. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedülálló szülős emelt családi pótlékot kapod?
2021. nov. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha életvitelszerűen együtt éltek, akkor élettársak vagytok. Az életvitelszerű együttélés ugyanis azt jelenti, közös háztartást vezettek, márpedig ez teljesen megfelel a ptk élettársról alkotott fogalmának, vagyonközösség van.


Ha nincs vagyonközösség, nincs életvitelszerű együttélés, csak közös lakáshasználat.


Úgyhogy akkor düntsük el, melyik áll fenn...

2021. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Igen, viszont az adóvisszatérítésnek nem ez a feltétele, hanem a családi pótlékra való jogosultság. Ha anyuka kapja az egyedülálló családit, akkor apuka nem jogosult rá, így a visszatérítésre sem. Legalábbis az én logikám ezt mondatja, de nem vagyok szakember.
2021. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha papíron egyedülálló szülő vagy, akkor a párod nem jogosult családi pótlékra. Hiszen nyilatkoztál róla, hogy egyedül neveled a gyereket. Ismerős is csinálta ezt, így kap bizonyos kedvezményeket/segélyeket az önkormányzattól, plusz magasabb családi pótlékot. Az szja visszatérítés viszont annak jár, aki jogosult családi pótlékra.
2021. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha anyuka kapja az egyedülálló családit, akkor apuka nem jogosult rá


Ez egy egyszerű nyilatkozattal rendezhető, sőt, rendezni is kell, ha életvitelszerűen élnek egüytt (ezért fontos tisztázni, hogy ez csak közös lakáshasználat, vagy életvitelszerű együttélés).


Ha közös lakáshasználat, akkor anyuka akármilyen összegben kapja a csp-t, az apa nem jogosult.


Ha életvitelszerű együttélés, akkor az anya nem jogosult az egyedülállók családi pótlékára, azt visszamenőleg le kell mondania, vissza kell fizetnie, és az apa is jogosult a cp-ra, csk-re, visszatérítésre.

2021. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

"Az szja visszatérítés viszont annak jár, aki jogosult családi pótlékra."


Nem! A családi adokedvezmenyhez kötötték végül. 91 napos magzatra az már jár EZÉRT a visszado is. Ellenben csp jogosult csak szülés után lesz.

2021. nov. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!