Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor kell fizetni illetéket?

Ilyenkor kell fizetni illetéket?

Figyelt kérdés
Mamámnak a testvére elhunyt a családi házból mama is örökölne de nem él így a gyermeke édesapám örökölné ő sem él ilyenkor van illeték/adófizetési kötelezettségem? mert kaptam felszólítót illetékről, de nem vagyok képben, ha egyenes ági örökség nem úgy van hogy nincs illeték? vagy mivel a mamám testvére után örököltem ezért nem egyenesági?
2021. dec. 3. 20:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Így van, ő nem egyenes ági. Egyenes ági az, aki nélkül te nem léteznél, vagy nélküled nem létezne. Mamád tesója nélkül te ugyanúgy megszülettél volna.
2021. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
értem, csak én azt hittem hogy mamám után örökölök úgymond az ő részét ezért egyenes áginak számít
2021. dec. 3. 20:27
 3/19 anonim ***** válasza:
Szüleim pont így örököltek nemrég. Kell illetéket fizetni.
2021. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem a mamád után örökölsz.
2021. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! akkor fizetek csak nem voltam benne biztos h jogos e,mert hallottam olyat is hogy ha én tovább értékesítem akkor az után kell pluszban fizetni de ugyanannyiért adtam tovább amennyiért "szereztem" vagy ez már az adó része?
2021. dec. 3. 20:59
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen, az már szja.
2021. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

mostmár tiszta

köszönöm szépen!

azt nem irták, hogy ezt az illetéket meddig kell befizetni a kézhezvételtől számítva, azt tudja Valaki?

2021. dec. 3. 21:11
 8/19 anonim ***** válasza:

Te a mamád testvérétől örököltél, mivel Ő hunyt el, és az Ő hagyatéka szállt át Rád, aki Neked nem egyenesági rokonod. Így van örökösödési illetékfizetési kötelezettséged.

Az illetéket kivető határozatban/végzésben benne van a fizetési határidő. Valószínűleg a jogerőt (határozat véglegessé válásának napja) követő X napon belül. A szövegezésből kiderül, csak tudni kell számolni. Nyilván pontos dátumot nem határoznak meg benne akkor, ha valamilyen feltétel bekövetkeztétől függ az időpont. Itt a jogerőtől számolódik. Olvasd el végig figyelmesen, ki lehet logikázni, hogy meddig kell befizetned.


Az SZJA más történet. Ott akkor van SZJA fizetési kötelezettséged, ha magasabb áron értékesíted, mint amennyi a hagyatéki leltár szerinti értéke volt. A különbözet után lenne SZJA fizetési kötelezettséged.

2021. dec. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

" A megállapított illeték teljes összegére vonatkozóan az eredeti esedékesség napja a fizetési meghagyás véglegessé válását követő 15.nap. A fizetési meghagyás véglegessé válásának napja - amennyiben fellebbezést nem nyújtanak be ellene- a fellebbezés benyújtására nyitva álló határidő utolsó napját követő nap."


Bonyolúltabban meg sem fogalmazhatták volna

2021. dec. 4. 08:11
 10/19 A kérdező kommentje:
"Az illeték megfizetése a fellebbezés benyújtásakor esedékes"-> de nem akarok fellebbezni....
2021. dec. 4. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!