Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozó vagyok...

Ha egyéni vállalkozó vagyok akkor mindenképp szükségem van könyvelőre? Vagy esetleg a számlázz.hu egy profibb csomagja meg tudja csinálni az vállalkozói adóbevallásomat?

Figyelt kérdés
Csak mert az adóbevallásom az egyetlen dolog amit a könyvelőm minden évben megcsinál és azon gondolkodtam el, hogy a számlázz.hu a legdrágább csomagja is ötöd annyiba kerül évente mint a könyvelő.

2021. dec. 15. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a könyvelő. Ha te meg tudod csinálni magadnak, akkor simán megteheted. A szamlazz.hu nem alkalmas arra, hogy a könyvelésedet elvégezze, még a bevallás adatait is ritkán találja el. Nem kell könyvelő, viszont akkor neked kell intézned a dolgokat, valamint a felelősséget is neked kell vállalnod az esetleges hibákért.
2021. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A könyvelő nem csak azért van, hogy megcsinálja az adóbevallást, hanem azért is, hogy tudja, milyen költségeket lehet levonni, egy jó könyvelő időben szól, mikor mit kell befizetni, stb.
2021. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
nagy kérdés, hogy milyen módon adózol. Kata, vagy átalányadó esetén szerintem nem kell könyvelő.
2021. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ezt így kijelenteni elég meredek, hogy nem kell. Hidd el, rengeteg embernek még az ügyfélkapu vagy az onya használata is túl bonyolult. És rengeteg ilyen kényszervállalkozó van. Nem az adózási módtól függ, hogy kell-e a könyvelő, hanem az ügyfél affinitásától.
2021. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!