Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A könyvelőm elrontotta a Kata...

A könyvelőm elrontotta a Kata bejelentésemet. Meg lehet ezt oldani? Többi lent.

Figyelt kérdés

6évvel ezelőtt kiváltottam a vállalkozóit, áfa mentes Kata-s szerettem volna lenni. “Nem foglalkoztam” a könyveléssel nem én vagyok a könyvelő én csak kezdő műkörmösként szerettem volna becsületesen dolgozni...

3éve történt nálunk egy kisebb nagyobb baj ami miatt nemtudtam fizetni a kötelező adómat, mikor bementem a könyvelőhöz meglepettségemre nem volt tartozásom. Kiderült, hogy azért , mert főállásba vagyok bejelentve, DE mégse. Ugyanis a papírom egyikoldalán főállás volt feltüntetve a másikon mellékállás, ami azt jelentette 25.000ft az adóm és túlfizetésem van nem tartozásom. Szerettem volna megoldani, így a könyvelőt utasítottam azonnal hozza helyre , aztmondta intézi.. a nagy problémák közepette elfeledkeztem erről, volt sokkal nagyobb bajom nem foglalkoztam vele, gondoltam megoldódott.

Kiderült, hogy kismama vagyok nagy örömünkre, majd kiderült , hogy nem jár semmi a visszamenőleg befizetett adómra mivel még mostis mellékállásban vagyok feltüntetve..

Kérdéseim a következők, amire szeretnék jóindulatú és építő válaszokat kapni!

- Járjak utána és valószínűleg 5évre visszamenőleg kérik tőlem amit bekellett volna hivatalosan fizetnem, de akkor kérhetem ami járna a szülési szabadság alatt?

-Mondjam le a vállalkozóim és fogadjam el a 28.500ft-ot és ennyi?

Teljesen tanácstalan vagyok mi lenne a legjobb megoldás..

Köszönöm szépen a válaszokat.



2022. jan. 3. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi Katát fizetsz havonta? 50 v 25 ezer?
2022. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
50et fizettem be mindig, ezért lett túlfizetésem nem tartozásom.
2022. jan. 3. 10:58
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Visszamenőleg lehet módosítani a főállás/mellékállás dolgot. Akkor előíródik a hiányzó adó és nullán leszel az adószámládon. És úgy akkor már járni fog a csed/gyed/gyes valószínűleg. Ezt nem túl bonyolult elintézni, ha a könyvelőd nem hajlandó rá, akkor keresned kellene egy másikat.
2022. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha végig 50-et fizettél, akkor nincs nagy gond, csak adminisztratív dolog, hogy a rendszerben nem főállású vagy. Hívd fel a 1819-et hogy kell javítani.


És természetesen valóban nem volt túlfizetésed, hiszen ha nem volt másik főállásod vagy nappalis tanulói jogviszony, akkor mindigis 50-et kellett volna fizetni. Ezeket a hónapokat/éveket ki kell fizetni.

2022. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 3. 11:11
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

22T101E nyomtatványon kell visszamenőleg bejelenteni, akkor rendeződni fog a jogviszonyod. Utána már kaphatsz normális ellátást. Ha esetleg van adóhiányod ebből adódóan, akkor azt jó lenne rendezni.

Ha a könyvelőd nem tudja, nem akarja ezeket intézni, akkor a saját érdeked, hogy egy másik kollégát válassz.

2022. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kiderült, hogy kismama vagyok nagy örömünkre, majd kiderült , hogy nem jár semmi a visszamenőleg befizetett adómra mivel még mostis mellékállásban vagyok feltüntetve..


nem így van. ONYA-n add be a 101e-t, visszamenőleg, jelezve, hogy a biztosításod a bejelentéssel jön létre. Múlt héten tettem így rendbe egy ev-t, még aznap látszott a neak-nál 2019-től, hogy saját ev-ben biztosított.

2022. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
azért onya és nem ányk, mert az onya automatikus, azonnal feldolgozzák, az ányk-s nyomi kézi felsolgozású, lassabb, sok a hiba.
2022. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon hasznos válasz volt! Szépnapot
2022. jan. 3. 17:42
 10/15 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne!

Ha rendeződik a helyzet és esetleg a tartozást nem tudnám rendezni a gyermek születéséig akkor a további ellátást megszüntethetik?

2022. jan. 3. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!