Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos jogviszony...

Nappali tagozatos jogviszony megszűnése után egyéni vállalkozóként mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés

Van egy kb 4 hónapos időszak, amikor semmilyen jogviszonyom nem volt az EV mellett. Most januártól katás lettem, de egyelőre még nem kaptam értesítést a NAV-tól és a könyvelővel sem beszéltek szerencsére.


Milyen büntetésre számíthatok erre a "lyukas" időszakra? Lehet arra esély, hogy nem derül ki a NAVnál a tartozás?



2022. jan. 6. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

tb és szocho a minimálbér után, ha kivéted nem volt.

És az abszolutórium megszerzését követő naptól.

Elég szégyen rád és a köynvelőre nézve is a hiba.

2022. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kioktatásod tartsd meg magadnak, de örülök, hogy te még életedben nem hibáztál semmiben.
2022. jan. 6. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
tele a bakancs azokkal, akik itt hazudoznak könyvelőről, holott közöd nem volt egyhez sem. Elindítottad a vállalkozást, hülye vagy hozzá, de sajnálsz pár ezret, most meg itt ingyen mondjuk meg, mi legyen. A francokat.
2022. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

3, én is kérdezek itt már évek óta, mindig megkapom, hogy nincs is könyvelőm, pedig minden egyes alkalommal volt, amikor írtam, hogy van. Volt egy időszak nekem is, hogy nem volt és mertem itt kérdezni.


Az első könyvelőm után sokáig nem volt könyvelőm, és még most évekkel később is van mit javítani utána. Előbb kellett volna kirúgnom a francba csak hülye voltam. Volt, hogy hetekig nem lehetett semmilyen formában elérni. Ha elértem, akkor meg mint utólag kiderült baromságot mondott, vagy pedig lerázott rendes magyarázat nélkül.



De a sok “nincsnekedkönyvelődhúzzinnen” mellett segítséget is kaptam és hiába van új könyvelőm, aki pl múltkor 3 órán át nem vágott ki, pedig biztos rohadtul unalmas volt már a sok kérdésem, azért szoktam még itt is, a 1819-en és a Navnális kérdezni ;)

2022. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"de egyelőre még nem kaptam értesítést a NAV-tól és a könyvelővel sem beszéltek szerencsére."


És nem is fogsz.

Vállalkozóként elektronikus kapcsolattartásra vagy kötelezett: belépsz az ügyfélkapun, megnézed a NAV-os folyószámládat és azon fogod látni a tartozást.

2022. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5, hiába néz folyószámlát, mert nincs köynvelője, nem volt beadva 58-as, nincs előírva semmi.

Ha lenne köynvelője, tudná, mennyit kellett volna fizetni főállású ev-ként.

2022. jan. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fú emberek ha a rosszindulat fájna, egy páran már ordítanátok. Van könyvelőm, de azért aranyosak vagytok. Nyilván azért kérdeztem itt, mert kíváncsi voltam, hogy mire számíthatok. De megnyugtatok mindenkit aki ezen b*ziskodik, hogy van könyvelőm csak jövőhéten tudunk találkozni és addig szerettem volna tudni mi van ilyenkor.

Ügyfélkaput pedig nyilván néztem már, de mivel ott sem látszódik semmi, így nem értettem, hogy mi van.

A 3asnak meg annyit tudok mondani, hogy ha nekem akarsz itt okoskodni, meg megmondani nekem van e könyvelőm akkor inkább maradtál volna csendben és csesztess, meg vádolj hazugsággal valaki mást ha erre vered.

Ez a platform erre van hogy kérdezzünk bármit, ha segítségre van szükségünk. Ha arra hülye vagy, hogy normálisan válaszolj akkor inkább ne tedd. Nem kell beugatni, hogy van e könyvelőm, meg értek e a saját vállalkozásomhoz.

2022. jan. 7. 10:21
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
HA van könyvelőd, akkor forintra tudjátok, mennyit kell fizetni. Ha van köynvelőd, akkor miért nincs beadva már rég az 58???
2022. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!