Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki katás egyéni vállalk...

Treafóház kérdése:

Ha valaki katás egyéni vállalkozó és anyagcsere zavar miatt kap évi 100000 Ft adókedvezményt akkor ezt a befizetett katából is visszakapja?

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Katából nem lehet sem családi adókedvezményt, sem első házas vagy személyi kedvezményt érvényesíteni.


Egyedül a családi szja visszatérítés jár a tavalyi évre, ha van gyerek ( a befizetett Kata 25%-a)

2022. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor az egészségpénztár ból származó adovisszatérítés se jár?
2022. jan. 8. 01:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem jár az sem.
2022. jan. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha valaki nem katás, hanem normál egyéni vállalkozó (nem tudom ezt hogy mondják) akkor mindkettő jár? (Nalam a többi felsorolt nem merül fel, csak az orvosi és az egészségpénztár meg persze a vállalkozás egyéb költségei.)
2022. jan. 8. 09:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Járni jár, nem ez a kérdés. Hanem az, hogy tudod-e érvényesíteni vagyis igénybe tudod-e venni a kedvezményt.


Pontosan ki lehet számolni, hogy melyik egyéni vállalkozói adózással mennyit kell fizetni, mennyit tudsz visszakapni adókedvezményként.

Ehhez viszont figyelembe kell venni a tevékenységet, az árbevételt, várost az ipa miatt, meg még 100 másik dolgot.


Én úgy gondolom minden infó nélkül, hogy havi 2*10000 Ft kedvezmény esetén nincs olcsóbb egyéni vállalkozási forma, mint a Kata.

2022. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a minimalado évi 30 000 Forint úgyhogy ha eddig le lehet menni költségekkel, akkor az olcsóbb mint a kata
2022. jan. 8. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Pont ezért mondom, hogy meg kell nézni, ki kell számolni a te esetedben mi mennyi. Minden más csak tippelgetés.


Nekem pl nincs kb semmi költségem, stratégiai tanácsadást nyújtok. Ha neked meg pl webshopod van, akkor teljesen más a kettő.

2022. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De mobil, internet ma már mindenhez kell nem?
2022. jan. 8. 16:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg számítógép, monitor, Eger stb?
2022. jan. 8. 16:02
 10/10 anonim ***** válasza:

De kell, és? Ezek nem tétel egy vállalkozás számára, mennyi ez évi párszázezer max. Amúgy is minden otthonban van internet, áram, számítógép, meg mindenkinek mobil. Nem azért vannak ezek, hogy dolgozni tudjak.


Tehát én Kata-val, szolgáltatást nyújtok, van havi kb 8-900 bevételem és 70e költségem (könyvelő, ipa, Kata, kamara...)

Ha ugyanennyi lenne a bevételem, de mondjuk havi 1 darab egymilliós autót adnék el, akkor annak a beszerzési ára az már valóban költség! Erre nem is való a Kata!


Lehet itt rébuszokban beszélgetni, de attól nem leszel előrébb!

2022. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!