Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom befizetni a vagyonsz...

Hol tudom befizetni a vagyonszerzési illetéket?

Figyelt kérdés

Vettem egy üres telket, azzal a szándékkal, hogy majd építek rá egy házat. Ez nem történt meg, eladtam a telket. A vagyonszerzési illetéket nem fizettem meg anno, mert illetékmentes lett volna, ha sikerül építkeznem.


Mi a menete ilyenkor az illeték megfizetésének? Van erre valami online űrlap, vagy ilyesmi?



2022. jan. 16. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd kapod róla postán a határozatot. Abban minden benne lesz.
2022. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ez akkor fog megtörténni, amikor letelik a 4 év, ami az építésre volt hagyva, mint türelmi idő? Szerettem volna túl lenni rajta, de akkor ezekszerint ki kell várni, és majd kifizetni a 4 évre a késedelmi díjat?
2022. jan. 17. 00:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kivárni!!!!


Az illetéked ott figyel az adófolyószámlán "láthatatlanul". Elméletileg 4 év után íródna elő, ha nem építesz a telekre. Menj be személyesen, és jelezd, hogy meg szeretnéd fizetni, indítsák el az eljárást a kérésedre.

Hoznak majd róla egy határozatot, az alapján kell megfizetned. Abban benne lesz minden információ. Ne várj 4 évig!!!! És ne hagyd magad. Nem minden NAV-os ügyintéző van a toppon!

2022. jan. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!