Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jelenleg iskolaszövetkezeten...

Jelenleg iskolaszövetkezeten keresztül fizet ki egy cég, akinek dolgozok. Ev-ként számláznék, de nem engedik, mert hogy én alanyi mentes vagyok, ők ÁFA alanyok és az úgy nem jó nekik. Lehetbennek valós pénzügyi oka, vagy csak leráznak?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Bullshit. A cégnek tök mindegy, hogy te számlázol 100 forintot alanyi mentesként, vagy számlázol 127-et áfakörösként, amiből ők 27-et levonnak. A nettó mindkét esetben ugyanannyi.

Még ha fordítva lennének az áfajogosultságok, akkor megérteném, de így bullshit.

2022. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 millióig nagyon jó nekik, de utána 40%-is különadót fizetnek utánad. Lehet áfás egyéni vállalkozó ahogy a céged kéri, de akkor áfacsalás gyanúja felmerülhet, arra nagyon ugrik a nav.
2022. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 3 milliós határ csak a katásoknál van, nem írta egy szóval sem, hogy katás lenne.

És magyarázd el kérlek, hogy mi lenne áfacsalás. Mert szerintem ott eléggé belegabalyodtál abba, amit ki szerettél volna fejezni.

2022. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Számlázol katásként 127 ft-ot, akkor a végén lesz 127 ft-od.

De ha számlázol áfásként 127 ft-ot akkor neked a végén csak 100 ft-od marad.



nekik mindegy hogy nettóba számlázol vagy katásként "bruttóba", nem lesz több vagy kevesebb a pénzük (kivéve ha csak katás számlái vannak de az meg lehetetlen).

Azért akarják hogy áfás legyél mert akkor rádterhelik az áfát.

2022. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne keverjük már a katát az áfával...semmi köze a kettőnek egymáshoz.


"Azért akarják hogy áfás legyél mert akkor rádterhelik az áfát." - a nettó az mindenképp ugyanannyi, ha áfásként számlázna, akkor a cég cf-ben jelentkezne az áfa.


Aki nem ért hozzá, az minek ír ide?

2022. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, így gondoltam én is! :)
2022. jan. 18. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!