Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mind a kettőt visszatudom...

7Alvo kérdése:

Mind a kettőt visszatudom igényelni(SZJA-Gyerekkedvezmény)?

Figyelt kérdés
Minden évben adóbevalláskor vissza szoktam a gyerekek után igényelni az adót.Február 15-ig kifizetik az SZJA-t visszadó nyomtatvány beküldve.A kérdés vissza kapom az SZJA-t utána pedig a gyerek kedvezményt vagy,hogy van ez?Remélem érthetően írtam le.

2022. jan. 19. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindent vissza kapsz egy összegbe ha nem kérted év közbe a családi kedvezményt sem, így gyakorlatilag a családi kedvezményt is azzal együtt vissza kapod tehát nincs mit külön igényelni
2022. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Na pont ezért jöttem, hogy ezt megkérdezzem. Én is minden évben áprilisban igénylem vissza egyösszegben a családi adókedvezményt. De akkor idén ezek szerint nem fogom, hanem megkapom ezt is februárban. Így gondoltam én is, de azért rá akartam kérdezni itt.
2022. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Februárban visszakapod a befizetett szja-dat, de max 809 ezret. Ha 800 ezer szja-t fizettél, akkor annyit kapsz, ha 2 milliót, akkor 809 ezret, és a fennmaradóból a bevallásban érvényesítheted a gyerek utáni adókedvezményt.
2022. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem hiszem, hogy kétszer adnák vissza a befizetett adótokat. Eddig a befizetett adó x százalékát adták vissza gyerekkedvezményként. Most meg a gyerekeseknek visszaadják az összes befizetett adót. Mit akartok még ezen kívül? Befizetett 100 % adó 150 %-át visszakapni?
2022. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha 809 ezer forintIG fizettél be adót, csal visszadót kapsz.

Ha többet, akkor lehetőség lesz még a kedvezmények érvényesítésére.

2022. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem akarok többet, nyugodjál meg... Csak nem voltam benne biztos, hogy most majd februárban a kedvezménnyel együtt kapom vissza, vagy a kedvezményt azt majd áprilisban, ahogy szoktuk. Ennyi. Nem kell köcsögösködni, attól neked sem lesz több, meg nekem se kevesebb. Szép napot!
2022. jan. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen köcsögösködésről beszélsz jóember? Mert fel lettél világosítva, hogyha egyszer visszakapod az összes adódat februárban, akkor már nincs mire várnod később?
2022. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a 2-es és 6-os vagyok, de ő sehol nem írta, mennyi szja-t fizetett be tavaly. Ha 809 ezernél többet, akkor a bevallásnál is kap majd vissza.
2022. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

2es és 6os vagyok. Közelében nem járok a 809 ezernek sajnos. :D

"Mit akartok még ezen kívül? Befizetett 100 % adó 150 %-át visszakapni?"

Ezt értettem a köcsögösködés alatt. Mert sehol nem írtam, hogy mennyit akarok visszakapni, és hogy kevesellem az összeget, amit kapok, egyszerűen nem volt teljesen világos számomra, hogy külön vissza kell-e majd igényelnem a kedvezményt, vagy megkapom azt is most, és tavasszal már erre nem lesz gondom. Mindegy, csak süt ebből a 2 mondatából a 4esnek, hogy az én k.va anyámat kb., mert elfogadom az ingyen pénzt, amit kapok. És mit képzelek én, hát mennyit akarok még, a telhetetlen mindemet!

Arról nem én tehetek, hogy ő nem kap. Na mindegy, tényleg ennyi. :)

2022. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1 Köszönöm
2022. jan. 22. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!