Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Csomagkuldos vállalkozásnál...

Nafogáncsi Móker kérdése:

Csomagkuldos vállalkozásnál meg lehet az csinálni, hogy ingyen postázást vállalalok, s a postai dijakat leirom költségként, miközben beépitem az árba?

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Csak akkor a szállítási díj nem lesz iparűzési adóalap csökkentő tétel. De amúgy semmi akadálya.
2022. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy van ez nem értem. Ha a vevő fizeti a postaköltséget és nekem nonprofit szerü bevétel (megkapom s kifizetem a postán) akkor csökkenti az iparűzési adot?
2022. jan. 20. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha egy az egyben áthárítod a postaköltséget a vevőnek, akkor a te cégednek nem szállítási költség lesz, hanem továbbszámlázott költség. Az csökkenti az iparűzési adó alapját. A sima postaköltség/szállítási díj pedig nem.
2022. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont olyan székhelyszolgáltató van ahol nincs iparűzési adó pontosabban ingyen van akkor végül is ezt nem játszik ugye akkor érdemesebb az adót csökkenteni
2022. jan. 20. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs iparűzési adó, akkor nem releváns, amit fentebb írtam. Viszont akkor érdemes a webshopban megemlíteni, hogy a termék ára a szállítási díjat már tartalmazza.
2022. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az ingyen posta nem hangzik jobban?
2022. jan. 20. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Viszont nézz utána a térítés nélkül nyújtott szolgáltatás adóvonzatának. Máris jobban fog hangzani, hogy a termék ára tartalmazza a szállítási költséget :)
2022. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eh, köszi
2022. jan. 20. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!