Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik azok a dolgok, amikkel...

Mik azok a dolgok, amikkel webshop könyvelés során foglalkozik egy könyvelő?

Figyelt kérdés
Szeretném beindítani a vállalkozásomat, melyhez könyvelőt keresek, kifejezetten olyat, aki ért a webshop könyveléshez. Szeretnék árajánlatot kérni több helyről is, ezért szeretném tudni, hogy a munkája ilyen esetben mikre terjed ki, hogy minél pontosabban tudjam őt informálni és így árajánlatot kérni. A válaszokat előre is köszönöm!

#könyvelés #webshop #webshop könyvelés
2022. márc. 21. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én így csinálom: beimportálom a kimenő és bejövő számlákat, majd a megfelelő helyre kontírozom őket. Utána az esetleges kp-s számlákat is kiegyenlítem, majd a bankot is beimportálom, utána pedig a futárlistákat is importálom (gls, webshippy stb, stb). Utána megcsinálom az áfabevallást. Ezen kívül nyilván a havi járulékbevallást csinálom, meg ha esetleg van adhoc dolog, vagy esetleg cégautóadó, vagy bármi, ami felmerül.

Az, hogy a könyvelő mit csinál és mit nem, az csak egyedi megegyezés alapján megy, ezt rögzítitek a szerződésetekben.

Ami egy könyvelőnek fontos: milyen vállalkozási és adózási formában működsz, mennyi számla pörög havonta, mivel számlázol, milyen bankoknál vagy, milyen futárszolgálattal, esetleges online kártyaelfogadóval szerződsz, hány és milyen alkalmazott van, etc. Plusz ezen kívül mit vársz el a könyvelőtől (pl havi-negyedéves monitoring, ksh statisztikák elkészítése, munkaszerződések írása stb stb).

2022. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Emellett nem mindegy, hogy importból szerzed-e be a terméket, vagy csak itthon adod-veszed.


A nemzetközi számlák műveletei egyes helyeken felárasak, ugyanakkor áfa miatt és üzleti eredményesség szempontjából sem mellékesek.


Ha gondolod tudok díjmentes üzleti tervezéssel egybekötötten is árajánlatot adni, ha írsz konkrét elképzelést Pm-ben.


15 éve foglalkozok webáruházakkal, illetve 7 éve kezdő vállalkozások fejlesztéseinek mentorálásával is.


Azután összehasonlíthatod, hogy mit és mennyiért éri meg Neked adott esetben.

2022. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld pipa.

Utolsó, írtam is üzenetet!

2022. márc. 21. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is írhatsz, én is szívesen adok árajánlatot összehasonlításra.
2022. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem elég, ha annyit írsz, webshop és nemet mondok :D nincs az a pénz.
2022. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért?
2022. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!