Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adószámlám mikor frissül?

Az adószámlám mikor frissül?

Figyelt kérdés
Pár hónappal visszamenőleg kellett bevallanom valamit és kell plusz adót is fizetnem, de még nincs felvezetve az adószámlámra így nem látom hova kell befizetnem és pontosan mennyit pótlékokkal együtt. Mikor lesz felkönyvelve, hogy befizessem?

2022. márc. 28. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel rossz a bevallás, nincs feldolgozva. Rég látszania kellene.

Plusz nem akkor kell fizetni, amikor a folyószámlán látod. Csak tudod, mit és mennyit vallottál be.

2022. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annyit, amennyit bevallottál... :D :D

És oda, ahová a plusz adót fizetni kell. Pl ha KATA-s vagy, akkor a szokásos KATA számlára.

2022. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy 1 hónapja már kirúgtak a nappalis iskolából így azt próbáltam bevallani visszamenőleg, hogy a múlt hónaptól már főállású vagyok, de ha rossz a bevallás akkor leszarom
2022. márc. 28. 23:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó, nyugodtan sz@rd le, várd meg, míg nagyobb problémával kell megküzdened a hozzáállásod miatt, nem csak ennyivel.
2022. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Xdd
2022. márc. 29. 21:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké ez tény, saját felelősségem. De ha pl. visszamenőleg betudom a tb-t jelenteni vagy akár törölni visszamenőleg is (ilyet már csináltam, szóval nem vagyok teljesen hülye a bevallásokhoz) akkor nem értem a katát miért nem tudtam. Ha már mindent önbevallás alapján kell csinálni akkor mondjuk lehetnének felhasználóbarátabbak is ezek a bevallások. Vagy pl. csinálják meg rendesen a bevalló dokumentumot mert amikor elkészítettem akkor simán betudtam küldeni mert hibakódot nem adott
2022. márc. 29. 21:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem vagy egyedül. Én is tépem a hajam ezektől a nyomtatványoktól, rendszerektől. A 14 éves fiam különbet és felhasználóbarátabbat képes összedobni 1 nap alatt. :D


Ettől még ez van, ezzel kell megbírkózni...

2022. márc. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!