Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-nál kell a NAV felé...

KATA-nál kell a NAV felé bizonyítani, hogy hol szereztem be, amit eladok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy számlát kell feléjük megküldeni vagy bárhol nyilvántartani, hogy én például a Tesco-ban vettem valamit, amit továbbértékesítek? Esetleg kaptam valamit ajándékba, de nincs rá szükségem ezért eladnám?

2022. márc. 31. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
KATA-nál nem lehet továbbértékesíteni.
2022. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Katanal csak beveteled van, nem tudsz elszamolni semmit...


Amugy meg miert kataval csinalsz ertekesitest???

2022. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Elszámolni nem tudja, de kereskedőként kötelessége az eladott áru eredetét igazolni. Szóval kérdező, a számlákat gyűjtsd, de most semmit nemökell csinálnod vele.
2022. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha ne KATA-t akkor milyen vállalkozási format valasszak? Nem akarom nagy tetelben csinalni de nem szeretnem ha megbuntetnenek. Lennének saját keszitesu dolgaim is eladásra.
2022. ápr. 1. 06:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Pld teteles adozas, de ez fugg sok mindentol. Keress meg egy konyvelot o megmondja
2022. ápr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Vajon az első két válasz miért nulla pontos? Katánál valóban nem lehet költségeket elszámolni, tehát továbbértékesíteni sem tudsz semmit. Persze ha úgy adódik akkor beépítheted a szolgáltatásod díjába de a kettő nem ugyanaz.
2022. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Remélem a te válaszod is nulla pontos lesz, mert nem igaz, amit írsz. Miért ne lehetne továbbértékesíteni valamit katával? Nem lehet kereskedni tán? Miért ne lehetne? Egyedül az ingatlan bérbeadást tiltja a kata, minden más tevékenységet lehet csinálni benne.
2022. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le, sőt, köszönöm a válaszokat, igaz nem tudok rajtuk kiigazodni, de hát ez az én hibám. De viszont, ha itt sincs egyetértés, akkor én a kis nímand mit csináljak? Már csak azért szeretnék válaszokat, hogy a hozzám hasonlóak is kapjanak valami választ.
2022. ápr. 2. 00:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok olyan ír ide, aki még csak nem is ugatja a témát és fogalmuk sincs még körülbelülre sem a témáról, nemhogy esetleg a törvényt ismernék. A hármas válasz a jó. Kereskedőként tudnod kell igazolnod az áru eredetét, így kell róla valamilyen bizonylat. Tény, hogy ezt elszámolni nem tudod (habár iparűzési adónál lenne rá lehetőség), de attól még gyűjtened kell a számlákat és az elévülési időig megőrizni.
2022. ápr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!