Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ház eladás után nekem kell...

Ház eladás után nekem kell bevallanom, vagy a nav küldi majd mint az illetéket?

Figyelt kérdés

Volt egy házunk 2018ban vettük 4.5m Ftért, majd elsdtuk 8ért 2021ben.

Sajnos a felújításról számlák nem voltak, mint érték növekedés, igy a különbözetről adózni kell.

Erről a nav fog kuldeni papírt vagy nekem kell bevallanom?


2022. ápr. 5. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked kell bevallani.
2022. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetéket vételkor fizetsz. Eladáskor pedig (ha kell) adót neked kell bevallani.
2022. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"igy a különbözetről adózni kell."


Nem feltétlenül a különbözet lesz adóköteles jövedelem!


Az értékesítés után kapott bevételből levonható az értékesített ingatlan megszerzésére fordított és igazolt kiadások és a hozzá kapcsolódó egyéb költségek.


Ilyen a megszerzésre fordított összeg (vételár), az ügyvédi költség, a földhivatali eljárás díja, a befizetett vagyonszerzési illeték összege, stb.


A pozitív különbözet lesz a számított összeg, aminek bizonyos százaléka adóköteles csak. Minél több idő telt el a vásárlás és értékesítés éve között, annál kisebb százalék lesz adóköteles. A vásárlást követő 5. és további években történő értékesítés esetén pedig törvény szerint nem kell számolni belőle adóköteles jövedelmet és bevallani sincs mit.

2022. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!