Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként (nyugdíj mellett) a bejelentett tevékenység után is elektronikus számlát kell kiállítanom vagy elég a hagyományos?

Figyelt kérdés

igazából egy könyvelőt se éri meg fenntartani, mert minimális a jövedelem, na meg a nyugdíjas lét miatt eleve nem olyan sok a tennivaló, csak hallottam olyan verziót is, mely szerint az adószámos magánszemély (nem főállásban) is ugyanúgy vállalkozói tevékenységet végez, és így annak minősül, csak a járulékok, adóvonzatok mások.


Valaki meg tudja mondani pontosan, hogy elég-e a hagyományos papírszámla?

köszönöm



2022. máj. 5. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, egy könyvelő meg tudja mondani.

Amúgy senkinek nem kötelező az elektronikus számla, ezer meg egy cég van, aki még mindig papír alapon számláz. Viszont ha papír alapon számlázol, akkor fel kell tölteni a NAV rendszerébe.

Arra meg vigyázz, hogy adószámos magánszemélyként nem végezhetsz vállalkozási tevékenységet.

Sőt, nyugdíjasként kb az egyik legrosszabb választás is lenne.

2022. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

na ezt most magyon nem értem. hát nincs sok választás. adott egy X ÖVTJ számmal megjelölt vállalkozói tevékenység, aztán ezt állítólag végezhetem a nyígdíj mellett magánszemély státuszban is.

vagy miért mondod h nem lehet?

sőt, vannak olyan dolgok, amiket kifejezetten így a legjobb és így is ajánlják, pl lakásbérbeadás, művészeti tevékenységek, de tudok még nyelvoktatásról is, aki így csinálja.


de miért a legrosszabb? hiszen nyugdíjasként mentesülök sok minden alól, a jövedelem pedig nem rendszeres, szóval erre válallkozás az túlzás lenne.

2022. máj. 5. 11:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Te magad írtad le, hogy vállalkozói tevékenység. Ha már vállalkozói tevékenységről beszélünk, akkor azt nem lehet adószámos magánszemélyként csinálni.

De tegyük fel lehetsz adószámos magánszemély. Ki mondja, hogy nyugdíjasként az a legolcsóbb? Nem mentesülsz minden adó alól nyugdíjasként sem, ha adószámos magánszemély vagy.

Simán lehet, hogy van olcsóbb megoldás az adószámos magánszemélynél.

2022. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jha, és még annyi, hogy mindenki csak a rendszerességre hivatkozik, amikor aszm-ev relációban beszélünk, de nem az az egyetlen kritérium.
2022. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

na igen, de eddig ahény írást olvastam erről, mindnek az lett a vége, h igen relatív az egész téma, és jóformán az adott ügyintéző szubjektív megítélésétől függ, hogy éppen elfogadja-e magánszemélyes formában vagy sem.

de akkor mi az egyéb kritérium?


az ÖVTJ pedig csak maga a tevékenység megjelölése, na de aztán az egy teljesen más kérdés, h éppen alkalmazottként vagy magánszemélyként vagy vállalkozóként, BT-ben stb végzi valaki, valakik. nem?


és hogy nyugdíjasként ez a legolcsóbb? hát nézd, nekem is azt mondták a NAV-nál, hogy ez nem kér enni. szóval ha éppen fél évig semmi bevétel sincs, akkor semmit se fizetek és nem foglalkozok vele. ha meg van, akkor állítólag a legegyszerűbb megoldás. hát nem tudom ... nagyon sok a kérdés.

2022. máj. 5. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Bt-nek pl semmi köze az ÖVTJ-hez.

Ha te úgy gondolod, hogy ez a legjobb és legolcsóbb módja a pénzszerzésednek, akkor lelked rajta :) Az oké, hogy ha nincs bevétel, akkor nem kell adózni. És ha van? Akkor viszont kellene. Na és ez a nem minden, erre mondom azt, hogy van olcsóbb megoldás, mint az adószámos magánszemély. A nav kalitkákban pedig sajnos elég gyakran fogalmatlan, betanított majmok ülnek.

2022. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen, ez is igaz, és a Bt, Kft is már, tudom, volt mindkettő, na de attól még egy adott tevékenység ugyanazzal a megnevezéssel ill. azonosítókóddal kerül megjelölésre.

nem tudom, mit gondolsz jóval olcsóbb megoldásnak, majd még utána nézek én is jobban, de így fix havi költség nélkül elsőre kellemesnek tűnik.

2022. máj. 5. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen azt tanácsolom, hogy nézzél utána a dolgoknak, mert oké, hogy kevés az adószámos magánszemély adója, de lehet annál akár kevesebb is, akár 0.
2022. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az miért nem opció, hogy rászánsz egy ötezrest és kérsz tanácsot adótanácsadótól/könyvelőtől????
2022. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"igazából egy könyvelőt se éri meg fenntartani" - aki így áll neki, az jobb is ha elkerüli az irodákat.
2022. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!