Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A könyvelő programok be...

A könyvelő programok be tudják olvasni a NAV felületéről a kibocsátott számláimat ?

Figyelt kérdés
Sajnos a könyvelőm (elmondása szerint) a mai napig kézzel viszi be az adatokat a papír alapú számláimról. Mondtam neki, hogy elviszem neki minden hónapban elektronikusan , amit be tud olvasni. Erre mindig az a válasz, hogy az ő programja már nagyon régi, az nem tud ilyet. A könyvelő is idős már, kicsit nehezen megy neki a számítástechnika. Elképzelhető olyan könyvelő szoftver, ami nem képes beolvasni a legrégebbi "CSV" formátumot ? Ezt minden program tudja, véleményem szerint. Vagy csak át akar verni és letölti a NAV felületéről (ha ez lehetséges)
2022. máj. 9. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Jo kerdes, oszinten nem tudom, de siman el tudom kepzelni hogy a mai konyvelo progik be tudjak.


De azt is siman el tudom kepzelni h a konyvelod meg van szokva egy adott munka menettel ahogy o dolgozik es nem probal olyan gombokat nyomogatni amiket nem ismer

2022. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy gondolom, hogy az a könyvelő, aki nem digitalizálódik, az lassan lehúzhatja a rolót. Az én programom pl direktben komunikál a navval, még külön fájl sem kell hozzá, egyenesen onnan tölti le mind a kimenő mind a bejövő számlákat. A bankkivonatokat szoktam xml/csv/stm formátumban kérni, hogy be tudjam olvastatni. Kézzel kb már csak a külföldi számlákat rögzítjük.
2022. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért pont csv?
2022. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A CSV már a DOS-os operációs rendszerben is jelen volt. Szövegfile alapú. Nem kell hozzá semmi extra olvasó program.
2022. máj. 9. 21:19
 5/6 Sandol ***** válasza:
Olyan is lehetséges, mert van ilyen, hogy a beolvasás, akár fájlból, akár NAV-ból egy külön modul, amit ő nem vett meg, és mivel használni sem akarja, nem is ért hozzá, ezért nem is fogja megvenni.
2022. máj. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Általában be tudják olvasni, de az csak egy adatsor, nekem könyvelőnek látni kell a számlát valójában is, persze mi ezt scannelt velünk megosztott mappákból monitoron követjük, nem kérjük őket papír alapon. Szóval magától a számlától jelenleg eltekinteni nem lehet, tehát annak meg kell lennie. Az, hogy a könyvelőnek már nem kell az eredeti, rendben van, de képileg látnia kell, ahogy ellenőrzéskor a nav is kéri. Nagyon sok esetben derülnek ki félreszámlázások, a cégek nevére alkalmazottak által a kedvezmény reményében kért számlák és hasonlók, így eleve célszerű figyelni ezt a listát a vállalkozásoknak maguknak is. Mi azon ügyfeleknek, akik erre hajlandóak időnként küldünk egy nav online rendszerben szereplő számlalistát, így ha az alapján készíti elő az iratanyagát nekünk is, neki is könnyebb... A számlák pedig scannelve megosztott állományként kerülnek hozzánk. aki pedig ragaszkodik a papír alapú iratanyag leadáshoz, annál egyelőre azt is elfogadjuk.
2022. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!