Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elfogadja a NAV automatikusan...

Elfogadja a NAV automatikusan az szja-tervezetet akkor is, ha már megnéztem?

Figyelt kérdés
Elutaztam külföldre, és nem tudom fejből a számomra auto-generált jelszót, mert csak nagyon ritkán lépek be ügyfélkapuba. Anno megnéztem az szja bevallástervezetet, tehát nem hagytam figyelmen kívül. De nem nyomtam az ELFOGADÁS gombra. Hanem azt hiszem, csak simán bezártam. Jó lesz ez így?

2022. máj. 10. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csinálsz a tervezet helyett egy másik bevallást, akkor mindegy, hogy mit csináltál a tervezettel, vagy mit sem, május 20-án az válik a végleges bevallásoddá.
2022. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem lesz jó. El kell fogadni különben nem érvényes.
2022. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is, ha meg se nézed :)
2022. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A "meg sem nézem" verziót azt vágom :) Csak azt nem tudtam, hogy módosít-e valamit a dolgon, ha már beléptem.

A 2-esnek köszi ha küldesz valami linket erről, mert én ilyet nem találtam (de ha csak rosszindulatú félrevezetés volt, akkor viszont nagyon sajnálom, hogy ekkora nálad a baj)

Mindegy, köszi a válaszokat.

2022. máj. 10. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha alkalmazottként foglalkoztatnak (ezt valószínűsítem az SZJA alapján) akkor nem kell semmit csinálni, automatikusan elfogadottá válik, akár megnézted akár nem. Vállalkozóknál van olyan hogy el kell fogadni mert nem automatikus, szerintem erre gondolt a 2-es.
2022. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vállalkozóknak most van egyébként a bevallás?
2022. máj. 10. 22:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nekem minden bevételem foglalkoztató által bejelentett, amikor átfutottam, mindent rendben találtam, csak nem nyomtam az elfogadásra. Köszi a válaszokat.
2022. máj. 10. 22:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Újból leírom: A Te esetedben, vagyis, hogy ránéztél, de nem nyomtál az elfogadás gombra, a végleges bevallásod lesz május 20-án, ha nem nyújtasz be addig egy általad készített bevallást helyette.


Ha "beletúrkálnál" a bevallásba, de nem véglegesíted a túrkálásod, akkor is marad az eredeti állapot és az eredeti állapotában lesz végleges a bevallásod.


Ha rá sem néztél, akkor is az lesz a végleges bevallásod még akkor is, ha netalántán nem helyes adatokat tartalmaz a tervezet.

2022. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!