Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Minden gyermekes szülőnek...

Minden gyermekes szülőnek visszajár most adó? Mekkora rész? Mindkét szülőnek?

Figyelt kérdés
Ha valaki korábban igényelt családi kedvezményt, akkor a NAV automatikus tervezete már tudja, hogy gyerekes szülő és automatikusan figyelembe veszi, csak alá kell írni?

2022. máj. 16. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Automatikusan küldték ki február 15-ig, annak aki a családi pótlékot kapta(akár vett igénybe cs.k.-t akár nem), mert az Államkincstár szolgáltatott adatot a NAV-nak

a másik félnek tavaly dec 31-ig kellett egy erre szolgáló nyomtatványon jelezni a jogosultságot, hogy megkapja február 15-ig idén. Ha nem tette, akkor bevallásba igényelheti még

2022. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"NAV automatikus tervezete már tudja"


A NAV automatikus tervezete abból veszi az adatokat, amiket a munkáltatók/kifizetők havonta bevallottak a dolgozóról a NAV-nak.

Ha valakinek több kedvezmény jár (bármilyen), mint amit év közben érvényesíteni tudott a munkáltató a bérek számfejtésekor, akkor azt a tervezet nem fogja tartalmazni, azt módosítani szükséges az adózó részéről, hogy valóban érvényesüljön.


Tehát ha én végig dolgoztam az adóévben, de csak márciusban nyilatkoztam arról, hogy családi kedvezményre jogosult vagyok, akkor a januári és februári összeg logikusan nem lett figyelembe véve, amit a tervezet sem fog tartalmazni ennek megfelelően. Tehát azért, hogy a 01. 02. hónapra járó kedvezmény érvényesülni tudjon, módosítanom kell a tervezetet, vagy benyújtanom helyette egy általam készített másik bevallást.

2022. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ha nem tette, akkor bevallásba igényelheti még"


És azt hogyan kell? Hányas rubrika?

2022. máj. 16. 22:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem kell kiszámolnom, vagy az automatikus kitöltő kiszámolja?
2022. máj. 16. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a családi kedvezmény érvényesítéséhez szükséges bevallási pótlapokat jól töltöd ki, akkor megadja a kitöltő program az érvényesíthető maximális családi kedvezmény keretösszegét. Tehát segítséget ad...
2022. máj. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!