Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önellenőrzés, vagy helyesbítés?

Önellenőrzés, vagy helyesbítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most látom, hogy egy kicsit elrontottam a tavalyi adóbevallásomat.

Minden szám helyesen van, csak a C lapon, a 73. sorban, "az adózót terhelő adóelőleg, adó a IV. negyedévre" sorba valahogy egy nagyon magas számot sikerült beírnom. Minden más rendben van. Tehát a fizetési kötelezettség, a megfizetett adóelőleg is rendben van, tehát a 79-80 sor (visszaigénylés, még fizetendő adó) nem változik.

Jól gondolom, hogy ilyenkor nem önellenőrzés van, csak helyesbítés?


Csak azért bizonytalanodtam el, mert ha jól gondolom, a bevallás feldolgozásánál azzal kezdik, hogy kötelezettségként előírják, hogy meddig mennyi előleget kellett volna befizetni (legalábbis az elmúlt évek folyószámlája alapján ezt látom). A negyedik negyedévit előírják 2022 január 12-re. És ugye nekem nem volt ennyim befizetve, tehát rögtön ki fog bukni a dolog.

Szóval, ha itt előírják, mint kötelezettség, akkor ez végül is módosítja az adót, vagy nem?

A bevallás végösszege minden stimmel, csak ez nem.

Ha meg mégiscsak önellenőrzés, akkor az önellenőrzés lapra mindenhova 0 forintot írjak?


2022. máj. 16. 23:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a "módosítás" az eredeti bevallásodban feltüntetett adóalapot vagy adó összegét megváltoztatja, akkor az önellenőrzés. Ha nem, csak valamilyen elírást javítasz, akkor az nem önellenőrzés.


Tehát ha a módosítás a 76. 77. 79. és/vagy 80. sorod nem érinti, akkor csak javítás, nem önellenőrzés.

Szerintem nem érinti, jól gondolom.


A NAV könyveléssel nem kell foglalkoznod, nem aszerint állapítjuk meg, hogy önellenőrzés lesz valami, vagy csak javítás/helyesbítés.

2022. máj. 17. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!