Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vagyonszerzési illeték?...

Vagyonszerzési illeték? Tulajdonképpen az micsoda?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Soha nem kellett ezzel foglalkoznom, most sajnos / hálisten akadt egy ilyen problémám. A tulajdonomat képezi egy lakás. Ennek az árát kifizettem annak, akitől vettem. Elméletileg vagyonszerzési illetéket kell fizetnem. De miért? Én kifizettem ennek az ingatlannak az árát telkestül, téglástul, mindenestül, ezen kívül a rezsiköltség is engem terhel, hiszen az én tulajdonomba került. Ezen kívül én miért fizessek illetéket? Ha ezt az illetéket kifizetem, akkor ezt gondolom visszakapom eladásnál. Vagy ez hogy működik?


Ne haragudjatok, de nem igazán értem ezt.



2022. máj. 19. 07:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Mit nem értesz? A tulajdonszerzés illetékfizetési kötelezettséggel jár, ha eladod a lakást nem kapod vissza
2022. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy adó amit ki kell fizetni
2022. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1 Hogy érted ezt? Megvettem valamit a pénzemért, aminek volt egy ára. Azt kifizettem. Ezután fizetem a rezsit, és minden mást ami ez után jár. Milyen alapon kéne még ezután fizetnem bármit?


2. Legyen így. De milyen alapon? Mire fordítja, és mi célt szolgál? Elég lehúzásnak tűnik ez nekem... ez olyan mintha a boltban megvennék egy kiló kenyeret 300 forintért, majd még fizetnék utána 50 forintot az önkormányzatnak csak úgy. Nevetséges.

2022. máj. 19. 08:40
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"2. Legyen így. De milyen alapon? Mire fordítja, és mi célt szolgál? Elég lehúzásnak tűnik ez nekem... ez olyan mintha a boltban megvennék egy kiló kenyeret 300 forintért, majd még fizetnék utána 50 forintot az önkormányzatnak csak úgy. Nevetséges."


Kapaszkodj meg, mert ilyet is fizetsz, csak nem veszed észre, mert a termék árába bele van építve. Úgy hívják ÁFA. (általános forgalmi adó)

2022. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
85%

Ne legyél már kretén b#zdmeg.

Adó.

Befizeted, (ahogy az ezer másfajta adót is) vagy majd behajtják rajtad. Azzal rosszabbul jársz.

2022. máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4 az a következő kérdésem lesz, hogy egy pcsányi európai országban hogy lehet a világon a legmagasabb, 27%-os az ÁFA, de ezt majd legközelebb..


engem ezek a dolgok felháborítanak

2022. máj. 19. 08:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nincs sok mit kezdeni, vagy lenyeli az ember ezt a békát, vagy elköltözik más országba, ahol számára kedvezőbb adófeltételek vannak.
2022. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
5 bocs, ebből csak bégetést értek. Lassan mondom: tisztában vagyok vele mi az adó fogalma (bár illetékről kérdeztem, de ne zavarjon össze), és azt is tudom, hogy kötelező megfizetni. Azt nem tudom, hogy mi az alapja, mi célt szolgál és legális-e egyáltalán? Nem tudok róla semmit. Nem tanították az iskolában. Nincsen róla információm. Email-t nem kaptam róla, hogy miért kéne megfizetnem. Építészmérnök vagyok, értek a szakmámhoz, a számokhoz, és ahhoz, hogy ha valamit nem értek, akkor meg kell kérdezni. Hogy lehet, hogy ezt senki, sehol nem magyarázta még el eddig? Nem hiszem el, hogy 26 év alatt ez ennyire elkerült volna...
2022. máj. 19. 08:58
 9/18 anonim ***** válasza:

"Nem tudok róla semmit. Nem tanították az iskolában. "


Tudod van az hogy a szabályok nem ismerete nem mentesít a betartásuk alól.

Ahogy képest hogy építészmérnök diplomád van, úgy érvelsz mint egy óvodás.

2022. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit képzeltél, miből pénzeli az állam, hogy a gyerekesek már nemhogy adót/járulékokat nem fizetnek, de 10 milliókat kapnak zsebbe? Vagy a stadionépítéseket? A plakátkampányokat a fantazmagóriákról? A népszavazásokat a fantazmagóriákról? A közbeszerzéseket a Mészáros Groupnak????

Te hol élsz?

2022. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!