Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatásb...

Egyszerűsített foglalkoztatásban mi a teendő ebben az esetben? A megrendelő és a bejelentő ugyan az de más jelenti be.

Figyelt kérdés
Az egyik srác x cégnél volt bejelentve a hónapba 10 napot de n fizetnek neki jól. Így átjönne hozzám én katádként dolgozom be ugyan annak a cégnek ahol be volt jelentve. Most akkor én be tudom jelenteni napiba 15 napra vagyis kevesebb van ugye hátra a hónapból vagy nem, mert a megrendelőm és az előző bejelentő cége ugyan az?

2022. máj. 20. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Bejelentheted 15 napra. Te egy új munkáltató vagy, újraindul a 15 nap.
2022. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nem a kifizetőt nézik?
2022. máj. 20. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
De te leszel a kifizetője, mint katás vállalkozó.
2022. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Foglalkoztatóként havi max. 15 nap.


Ha két helyen dolgozik, dolgozhat havi 30 napot is.


Felét Neked, mint katás kifizető, felét meg a cégnek közvetlenül ugyanabban a munkakörben is akár.


Csak 90(120) nap után az évben már nem dolgozhatna többet EFoS-ként január 1-ig.

2022. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És a 90 nap is munkáltatónként értendő.
2022. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi🤞
2022. máj. 20. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!