Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amennyiben a gyermek után...

Amennyiben a gyermek után járó SZJA visszatérítést megkaptam idén februárban, más adókedvezményt már nem vehetek igénybe, ugye?

Figyelt kérdés
Tartós betegség miatt minden évben szoktam kapni adóvisszatérítést, de idén nem igényeltem, mivel februárban már megkaptam az visszatérítést az útban lévő gyermek miatt. Egyik ismerősöm ma elbizonytalanított, azt mondta hogy ettől függetlenül a betegség után járót is visszakaphatom. Ez igaz? Tud valaki ebben segíteni?
2022. máj. 20. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, hogy mennyi adód van.
2022. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt meg tudom nézni valahol, hogy van-e még felhasználható adóm? Ha belépek az ügyfélkapura az adóbevallás tervezethez, ez írja ki: Önnek nem keletkezett befizetendő, visszaigényelhető adója.

Ez azt jelenti nincs több a már visszautalton felül?

2022. máj. 20. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a levont adóelőleged?
2022. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindig az a lényeges, hogy mennyi adóelőleget vontak Tőled/fizettél be.


Annak a mértékéig érvényesíthetsz kedvezményt, ha jogosult vagy rá.


Ha például Tőled levontak 900 ezer forint SZJA előleget év közben, de abból visszakaptad a maximálisként meghatározott 809 ezer forintot az államtól (amiket VISSZADÓ formájában biztosítottak), a kettő közötti különbözetet még felhasználhatod bármilyen jellegű adókedvezmény érvényesítéséhez. Semmi nem tiltja.

2022. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!