Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Össze vagyok zavarodva a 25...

Össze vagyok zavarodva a 25 éves alattiak szja mentességéről illetően. Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Mindenféle dolgot hallottam és olvastam hogy kinek hogy jár. Egyik hogy ha a br keresetem meghaladja a ksh-s br átlagkeresetet, akkor nem kapok, a másik hogy ha az szja-m forintálisan több mint maga a ksh-s br átlagkereset, akkor sem kapom meg.


Most akkor hogy van, mert végzek a sulival, elkezdek dolgozni, és a fizum több lesz valószínű mint a ksh-s átlag. Hogy tervezhetek?



#adókedvezmény #SZJA #25 év alattaiknak
2022. jún. 6. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adott összegig nem kell fizetned szja-t, az afeletti összeg után pedig igen, nem az egészre. Énis többet keresek és olyan havi 8 ezret fizetek csak szja-t.
2022. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az átlagbér összegéig nem kell SZJA-t fizetned, az afeletti részre igen.
2022. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2022. január 1-től új adóalap-kedvezményt vehetnek igénybe a 25 év alatti fiatalok. Nem kell személyi jövedelemadót fizetniük meghatározott mértékig az összevont adóalapba tartozó, a törvényben meghatározott jövedelmeik után.


Az adóalapból levonható kedvezmény 2022-ben havonta maximum 433 700 forint.

Ha ezt nem haladja meg a havi jövedelem (bruttó), akkor nem kell SZJA-t fizetni. Ha meghaladja, akkor a "feletti rész" után kell csak SZJA-t fizetni.


Tehát ha a havi béred mondjuk 500 ezer bruttó lenne, akkor 500 ezer - 433.700,- = 66.300,- forint után kell megfizetni a 15 % SZJA-t -> 9.945,- forintot.



Ezt nem hallottam/kitaláltam, hanem a törvényben van benne. :)

2022. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. jún. 7. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!