Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » HIPA kettéosztása? Mi a...

HIPA kettéosztása? Mi a teendő, ha év közben változott a székhelyem?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van A-B település. B településen 2,5 millió alatt nem kell hipa-t fizetni. Ha egész évben 3,6 milliót számláztam, de B településen csak 2 milliót, akkor hogyan alakul?
2022. jún. 20. 11:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Sehol nem látom a HIPA bevallásban, hogy arányosítaná ezt a 2,5 millió forintos adómentes részt az éven belül.
2022. jún. 20. 12:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem is kell arányosítani.
2022. jún. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, viszont nem teljesen értem. Két HIPA bevallást kell beadnom? Egyet A és egyet B székhely szerinti kitöltéssel? (tudom, május 31 volt a határidő, viszont elfelejtettem, és most kedvesek, kaptam 15 napot hogy pótoljam)
2022. jún. 23. 10:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ahány településen jelen vagy, annyi bevallást kell adni, kitöltve a megosztásos lapját is a bevallásnak.

Idéntől egyszerűsödött a bevallás sémája, elég lesz csak egy bevallás és annak a pótlapjai lesznek önkormányzatonként.

2022. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Elnézést, hogy még kérdezek, de eddig mindig megoldottam egyedül, ezt nem szeretném elrontani.


Jól értem, hogy ha B településre adom be, ahol csak júniustól voltam év végégi, akkor a bevallás időszakának ezt kell beírnom.


Az árbevétel is csak az, amit már az új székhelyen számláztam?


A megosztás módja is kérdéses, mert eddig józan paraszt ésszel azt gondoltam, hogy egyszerűen összegzem, hogy A telephelyen mennyi számlát állítottam ki, majd júniustól B telephelyen mennyi számlát állítottam ki. (párhuzamos sosem volt a tevékenységem, telephelyem sincs, csak eladtam a régi lakást, és újba költöztem).


Munkaerőt nem foglalkoztatok, kata szerint adózom, a bevételem csekély volt.


Így melyik megosztást választhatom?

2022. jún. 23. 14:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, telephely helyett székhelyet szerettem volna írni, telephelyem nem is volt, és nem is lesz.
2022. jún. 23. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen mélységekbe ezen a fórumon én inkább nem mennék bele. Ha nem boldogulsz vele, akkor keress egy szakembert, aki megcsinálja neked, vagy telefonálj be az önkormányzathoz, ott is segítőkészek szoktak lenni általában.
2022. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ennyi kérdésem lenne csak igazából, ami miatt nem boldogulok. :)
2022. jún. 23. 15:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazad volt, köszi, az onkormanyzatnal azonnal segitettek! :)
2022. jún. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!