Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta kereskedés mikor...

Kriptovaluta kereskedés mikor számít jövedelemnek ami adóköteles?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogyha például 10000 dollárért veszek bitcoin, ezért kapok például 0.5 bitcoint, majd ebből a bitcoinból eladok és lesz a számlámon 1000 dollár $. Mivel 10000 $ ment be de csak 1000 $ jelent meg a számlámon így ez még nem adóköteles jól gondolom? Vagy az új kripto adó szabályozás miatt ez csak akkor él ha be is vallom mennyit tettem be?

2022. júl. 18. 10:55
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
És FIFO szisztéma szerint kell számolni, azaz az először vásárolttal kell szembe állítani az eladottat.
2022. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

#9 - De keletkezett jövedelmed, ha többért adsz el valamit, mint a bekerülési ára.

Ha felment az ára, akkor abból jövedelmed keletkezik, akkor is, ha csak egy részét adod el.

2022. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Te jó ég, hogy túlbonyolítanátok... olyan egyszerű, ahogy az 5-ös írta. Adózás szempontjából csak az érdekes, ahol fiatpénz számlamozgás volt.
2022. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Nem értem én sem a varriálást. Ha én betettem 100 ezer forintot BTC-be. Kicsit növekedett az árfolyam, 130 ezer forintom lett, ekkor kivettem 30 ezret, vagyos realizáltam a profitot.

Nekem ebben az esetben ha jól gondolom nem kell adóznom, hiszen 100 ezer forintot tettem be, és 30 ezret vettem ki, a többi még bent van kriptoba, vagyis ezt nem kell beszámítani.


Akkor kellene adóznom utána, ha a fiatpénz, amit kiveszek belőle, több, mint amit betettem, és még akkor is csak ha a minimálbérnél nagyobb nyereségem van.

Vagyis, ha jól értelmezem, ha 100 ezer forintból csinálok mondjuk 230 ezer forintot, akkor ha 130 ezer forint nyereségem van, még ezután sem kell adóznom, és be se muszáj vallanom. Valaki aki képbe van erősítsen már meg vagy cáfoljon.

2022. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
27%
14 teljesen rosszul gondolod. Aranyosan kell adozni. Vagyis ha 100 ert veszel 10 egyseg valamit es amikot a 10 egyseg 130 at er eladsz 30 ertekre, akkor te eladtal osszesen 2.3333 egysegnyit. Igy a 2.33 egységre befizeted a nyereseg adot. Utana a maradek meg megy ide oda.
2022. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
49%
A minimalberes dolog meg csak kripto kartyas muveltre vonatkozik, amikor pld egy kripto kartyaval veszel valamit, vagy direkt kriptoban fizetsz valami szolgaltatasert
2022. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Akkor sz.ros 30 ezer forint után is adózni kell? Ez egy f.szság. és kripto csoportban is megmondták, hogy csak akkor kell adózni, ha a nyereség nagyobb, mint a minimálbér, meg a törvényben is ez van. Gecc az adózásnak az a lényege, hogyha én X összeget betettem, és abból többet veszek ki, akkor a nyereség után adózok. A jövő évi adóbevallásomban eleve nem szerepeltethetek nyereséget, mivel ebben az évben 100 ezret tettem kriptoba és csak 30 ezret vettem ki belőle. Az hogy mi van még bent kriptoban nem számit, senki nem nézi, mert csak a fiat valuta után adózok. Én 100 ezer ft fiat valutát tettem be, és csak 30 ezer ft fiat valutát vettem ki. Vagyis 70 ezer minuszban vagyok.
2022. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tehát az, hogy az a 30 ezer ft amit kivettem, ki mondja meg, hogy az nyereség vagy pedig a 100 ezer forintom kétségbeesett menekítése, miután elbuktam belőle 70 ezret? Na? Merrt ha én bukok 70et és emiatt veszek ki 30at, hogy legalább azt megmentsem, akkor nem adóköteles, mert veszteséges vagyok, ha viszont úgy 30 ezer, hogy növekedett a benti összegem, akkor az a 30 ezer meg már adóköteles ha csak annyit veszek ki? Kicsot nevetséges 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡
2022. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
17 sok fassagot mondanak a kriptos csoportba, a nav nem fog ennyiert utanad menni de rosszul godnolkodsz. Ravilagitottunk es meg mindig mondod a hulyesegedet. Ha majd sok penzel jatszod ugyanezt fizess meg egy konyvelot es o is elmondja ugyanezt amit elmondtam, mielott adocsalasert elitelnek...
2022. aug. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

Nem világítottál semmire, f szságot beszélsz, ami logikátlan is és ellenőrizhetetlen. 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡

Nem válaszoltad meg h honnan tudja a nav h a 30 ezer ft az nyereség vagy a menekített veszteségem

2022. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!