Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadónál létező fogalom...

Átalányadónál létező fogalom a vállalkozói kivét, vagy ott a teljes bevételemmel gazdálkodhatok az adók megfizetése után?

Figyelt kérdés

Leendő ex-KATÁS EV vagyok. Kaptam egy kalkulációt a könyvelőmtől amiben a bevételem töredékére számolt "vállalkozói kivét" címen járulékokat havonta. Én viszont azt gondolnám az eddigi ismereteim alapjá, hogy a teljes bevételemmel rendelkezdnék, ahogy KATA-s EV-ként is történt.

Ezt rosszul gondolom?



2022. júl. 22. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Az adók kifizetése után a fennmaradó pénz a tiéd.
2022. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ideje lenne új könyvelőt keresnem...Anno nekem kellett azt is kinyomozni, hogy EU-n kívüli magánszemély esetén nincs Áfa fizetési kötelezettségem, csak EU-s magánszemély esetén. Már ott váltanom kellett volna.

Most próbál rábeszélni a bevétel-költség adózásra, meg hogy jelentsem be magam fix összegre és majd év végén kiveszem a maradékot és akkor leadózom, mert szerinte úgy kedvezőbb az adózás.

2022. júl. 22. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Eus magánszemély esetén sem feltétlenül van áfa.
2022. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én könyvelőm se tud mindent, az nem probléma. Ő az első találkozásnál meg is mondta, hogy lesz olyan, amire nem fog tudni azonnal válaszolni, mert neki is utána kell járni.

A probléma ott van, hogy a tied nem jár utána.

Ha nem bízol venne, akkor hagyd itt. Vagy akár első körben keress fel egy adótanácsadót és beszéld át vele!

2022. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, én is ezt szoktam mondani az ügyfeleknek. Nem mindig fogok tudni mindenre csípőből válaszolni. De akkor kérek kis türelmet, utánanézek és mindenki boldog.
2022. júl. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha átalányadózó leszel, akkor ha 40% a költséghányadod, akkor a 60% jövedelemből fizeted be az adót. Valahol elírtam, ott a költséghányadot írtam egy kérdésnél, de már nem emlékszem melyiknél, ha megvan kijavítom.
2022. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tévednék az 5-ös könyvelő uriember vagy holgy majd ugyis jelezne, hogy 6-os ezt javítanám.
2022. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tételesnél nem tudom hogy van. Gondolom ott is van tételes adózás. 6-os, 7-es vagyok.
2022. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!