Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Paypal-ra utalt összeg esetén...

Paypal-ra utalt összeg esetén azonnal kell adózni ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet kicsit furcsa így elsőre a kérdés, leírom bővebben ,hogy mire is gondolok. Szeretnék indítani egy online vállalkozást amiből a bevételt a cégek paypal számlára utalnák ki. Vállalkozást mindenképpen szeretnék indítani (anélkül nem is tudnám csinálni) viszont jelenleg nem igazán megoldható csak néhány hónap múlva. A kérdésem az lenne, hogy ha el kezdem a tevékenységet, akkor paypalon tartogathatom-e az összeget addig amíg nem indítom a vállalkozást (4-5 hónapon belül) ,hogy utánna lehessen belőle adózni rendesen, vagy inkább várjak vele amíg el tudom idítani magát a vállalkozást ?

2022. júl. 28. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp várj, hogy adnál nekik számlát?
2022. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vállalkozói PP számlát nyitni vállakozás nélkül. Magán accounttal pedig nem fog menni a dolog.


És igen, a számla meg a másik dolog.

2022. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hova kapod a pénzt, a tevékenység megkezdéséhez kell a vállalkozás.
2022. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Illetve még annyi, hogy paypal számlán nagyon nem ajánlott magasabb összeget tárolni. Ha bármikor a paypal azt gondolja, hogy amit csinálsz az a TOS-ellen van, akkor minden további nélkül limitálják a számládat (a pénzt pedig fél évre zárolják)
2022. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Definiáld, mi a "magasabb összeg"
2022. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az összeg maga lényegtelen, magas alatt azt értettem ami neked magas.

A lényeg az, hogy a paypal minden további nélkül zárolhatja a számlád és a pénzt 6 hónapra. Szóval ne tárolj akkor összeget a fiókodon amit ne tudnál nélkülözni fél évig.

2022. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy a Paypal sok hülyeségre képes, de szerintem ok nélkül nem zárol. Nekem 12 éve van Paypal fiókom, sosem volt ilyen gondom.
2022. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
#7 A francot nem zárol, én Mature content indokkal lettem kibaszva (Ez 1 indok, miközben kb 7szer lettem kitiltva, a többire sosem kaptam indokot). Annak amit eladtam 20 kmről se volt köze a Mature contenthez és más szabályba sem ütközött, de valami gyökér indiainak biztos szar napja volt.
2022. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!