Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire szabályos az hogy a...

Mennyire szabályos az hogy a főnök megkért(szabin van) hogy a céges kp-t fizessem be a céges számlára(befizető automata), de nem kaptam meg a céges kártyát(otp), hanem az én otp-s kártyámmal lépek be és úgy fizetek be más számlaszámra?

Figyelt kérdés
Nem lesz nekem ebből problémám hogy így kerül be a pénz a számlára? Nem olyan mintha jóskapista csak úgy berakna pénzt egy cég számlájára?
2022. aug. 4. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Automatán keresztül nem csak a saját számládra tudsz befizetni? Nem vágom pontosan, csak kérdem.
2022. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"hanem az én otp-s kártyámmal lépek be és úgy fizetek be más számlaszámra?"


Hát ezt megnézném, hogy miként sikerülne?


Ha a saját bankszámládhoz tartozó bankkártyádat használod és úgy helyezel be pénzt a bankautomatában, akkor nyilván a Te bankszámládra írják jóvá a befizetett összeget, nem a cégére.

Mondjuk még sosem tettem be pénzt, de gondolom, ott nincs olyan opció, hogy bepötyögöd egy valakinek a bankszámlaszámát, hogy ahhoz írja jóvá a befizetést.


Ha rosszul tudom, majd nyilván valaki kijavít.

2022. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Létező dolog. Mintha besétálnál adott bankba és raksz be pénzt egy olyan folyószámlára amire csak akarsz.


Itt ez azért működik mert ha te pl otp-s vagy és én is, de te adsz nekem 100e ft-ot és megmondod a számlaszámodat, én elmegyek egy ki-be fizető atm-hez, azonosítom magam a kártyámmal és a jelszavammal, DE van olyan lehetőség hogy más számlára is fizethetsz nem csak a sajátodra(nyilván ha azonos banknál vagyunk mindketten).

Így speciel az én számlámon nem történik pénzmozgás, de azt a pénzt amit nekem adtál be tudom fizetni a te számládra

2022. aug. 4. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond.
2022. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
K&H befizetésre alkalmas ATM-eknél is már van ilyen lehetőség hogy más számlájára szeretnék
2022. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BeefEater ***** válasza:

Ezzel nem látok problémát. Ha sűrűn előfordul akkor kérjél céges kártyát, de egyébként oké.

Nálunk (és nagyon sok egyéb helyen is) sokszor úgy veszünk kisebb dolgokat, vagy fizetünk céges utazással kapcsolatos dolgokat, hogy a saját kártyánkat használjuk és a cég utólag elszámolja.

2022. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"hanem az én otp-s kártyámmal lépek be és úgy fizetek be más számlaszámra?

Figyelt kérdés

Nem lesz nekem ebből problémám hogy így kerül be a pénz a számlára?"


Ha van ilyen opció a bankautomatáknál, akkor nincs gond, a cég könyvelésében ezt a helyén lehet kezelni.

2022. aug. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!