Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adókártya igénylése postai...

Adókártya igénylése postai úton. Segítetek?

Figyelt kérdés
Új adókártyát igényelnék névváltozás miatt. Kitöltöttem a programon keresztül az igénylőlapot, ki is nyomtattam. A kérdésem az, ezen kívül még mit mellékeljek a postai boritékba? Kell valami igazolvány fénymásolata, stb?

2022. aug. 4. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

"A kérdésem az, ezen kívül még mit mellékeljek a postai boritékba?"


Ha nem írja a kitöltési útmutató, hogy mellékelj hozzá valamit, akkor semmit nem kell.


Egyébként a NAV az országos nyilvántartásból kapja az adatokat, ők is onnan dolgoznak, tehát látni fogják, hogy mikortól és mire változott a neved.

2022. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Ez van beleírva: "A postán

beküldött adatlapoknál a bejelentett adatokat igazoló okiratokat másolatban,

elektronikus beküldéskor pedig szkennelt formában (kép formátumban, pl. jpg, tiff,

bmp, gif, pdf) kell csatolni az adatlapokhoz" Azt nem értettem, melyik okiratra gondolt

2022. aug. 4. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Névváltozást igazoló okirat gondolom (házassági anyakönyvi kivonat ha házasság alapján, vagy a névváltozást megállapító okiratot ha más módon csak simán)
2022. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!