Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pontosan,hogyan tudom elkerüln...

Pontosan,hogyan tudom elkerülni a kettős adòzást ha két EU-s tagàllamban dolgozom?Hol kell jeleznem?

Figyelt kérdés
Pàr hete az a helyzet,hogy van egy főàllàsom Németországban,meg egy 30 òrás àllásom Magyarorszàgon is.(Mindkét munka javarészt home-office,így nem nagyon ütik egymàst)De mindkét orszàgban be vagyok jelentve,így Németországban és Magyarorszàgon is vonjàk le tőlen az egészségi és a nyugdíjjàrulékot meg az egyéb adòkat De ùgy tudom elvileg nem lehetne két Eu-s tagàllamban adòt fizetni. De mégis mit kell ilyenkor csinálni,ha két Eu-s orszàgbsn us van.munkàm,hogy ne fizessek két orszàgban adòt?ha így hagyom gondolom büntetést kapok,de mégis mennyit vagy kitől?

#Kettös adozas
2022. aug. 6. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem is az adó a legnagyobb gond, hanem hogy nem lehet egyszerre két tagállamban biztosításod.
2022. aug. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az adózást sehogy. Ha jövedelmed keletkezik, azután meg kell fizetned az adót. Döntsd el melyik államnak szeretnél adót fizetni.

A dupla tb-t pedig úgy lehet ha igazolod hogy X országban már rendelkezel tb-vel ezért nem akarsz fizetn Y-ban.

2022. aug. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Pontosan,hogyan tudom elkerülni a kettős adòzást ha két EU-s tagàllamban dolgozom?Hol kell jeleznem?"


Bevallás. Ha kettős adózást kizáró egyezmény van két ország között, akkor ott adózol, ahonnan a jövedelmet szerzed (külföld) és ha a másik országban is van jövedelmed (belföld), akkor azt ott adózod le, de a külföldi országban szerzett jövedelmet tájékoztató adatként tünteted fel a bevallásban (belföldi), mivel azt máshol már leadóztad.


A "TB" részére pedig az igaz, amit a 2. válaszoló írt:

"A dupla tb-t pedig úgy lehet ha igazolod hogy X országban már rendelkezel tb-vel ezért nem akarsz fizetn Y-ban."

Ha itthon nem akarsz fizetni, akkor NEAK-nak jelzed a külföldi biztosításod. Ettől függetlenül a belföldi béred után levonják kötelezően a járulékokat, mert a "TB" nem a bérből történő járulékozásról szól, hanem arról, ha nincs biztosítottságod itthon (például munkaviszony), akkor kell saját zsebből fizetni az eü. szolgáltatási járulékot. Na ezt nem kell fizetned egyszerre két államban, ha jelzed, hogy máshol már van biztosításod.

2022. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!