Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adómentesség által nem kapok...

Adómentesség által nem kapok semmit mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

21 éves vagyok és egy építoipari cegnel dolgozok viszont semmi penzt nem kapok vissza az adomentesseg vegett

A főnök aztmondta hogy ezt igényelnem kell.. viszont tobb baratom is van aki ugyanilyen helyen dolgozik mint en es ok szo nelkul kapjak vissza a havi 40-50ezret... tényleg igenyelnem kene vagy csak levagyok húzva? Ha az utobbi az igaz ami valoszu

Akkor mit tehetek ez ugyben?

Koszi a valaszokat



2022. aug. 7. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bérpapírodon mi van?
2022. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Bérpapírodon szerepel. Értelemszerűen csak arra az összegre vonatkozik, amire be vagy jelentve.
2022. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt meg se kapjuk
2022. aug. 8. 05:44
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A 25 év alatti adókedvezménye (ez nem mentesség!) a gyakorlatban úgy működik, hogy a munkáltató meglátja a személyes adataidnál, hogy 25 év alatti vagy. A bérszámfejtéskor ha a havi bruttó béred 433.700 forintot nem haladja meg, akkor nem von belőle SZJA előleget. Ha meghaladja, akkor a 433.700 forint feletti részre levonja az SZJA előleget.


Ha a 25 év alatti dolgozó írásban arról nyilatkozik a munkáltatója felé, hogy nem kéri év közben érvényesíteni a neki járó SZJA kedvezményt, akkor a munkáltató az első forinttól kezdve levonja a bruttó bére után a 15 % SZJA előleget.


Mivel ez törvényileg JÁR a 25 év alattiaknak, ezért ez nem vész el, ha év közben nem kaptad/vagy nem kérted a kedvezmény érvényesítését a munkáltatótól, mivel az év végi bevallásban utólag és visszamenőleg érvényesíthető.


Tehát ezt a munkáltatótól "nem visszakapod", hanem nem vonja le adott esetben a bruttó béred után az SZJA-t. Ebből kifolyólag a nettó béred annyival több lesz.


A kedvezmény nyilván kizárólag csak a hivatalos béredet érinti, mint bárki másnál. A fekete fizetés az olyan, mint a kutya vacsorája. Vagy van, vagy nincs.

2022. aug. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Be vagy jelentve egyáltalán?
2022. aug. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Be vagyok jelentve,próbaltam ma megbeszélni vele azt vagta a fejemhez hogy hulyeséget beszélek semmi ilyen nincsen hogy nekem kéne kapjak +ba pénzt 😅

Köszi a válaszokat

2022. aug. 8. 15:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Bérpapírodat kérd el!
2022. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérd el a bérpapírod, ha nem adja, akkor nyomd fel a NAV-nál.
2022. aug. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem be sem vagy jelentve. Vagy csak ideiglenes napi bejelentéssel...
2022. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"semmi ilyen nincsen hogy nekem kéne kapjak +ba pénzt"


Ez szó szerint így igaz. Nem pluszba kapsz pénzt, hanem az SZJA előleget nem vonják le, ez által a nettód magasabbra jön ki, mint azoknak, akik nem 25 év alattiak, és a bruttó bérük azonos a Tieddel.


Nézd már meg a bérelszámolási lapodon, hogy vontak SZJA előleget, vagy sem!!! Légyszí! Nézd már meg!


Hivatalosan vagy foglalkoztatva teljesen, vagy szürkén? Ugye azzal tisztában vagy, hogy a szürke pénz nem úgy működik a gyakorlatban, mint a hivatalos fizetés?

2022. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!