Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 2022 KATÁ-s bevételem...

A 2022 KATÁ-s bevételem beleszámítódik az 1,2 millás átalányadózói keretbe?

Figyelt kérdés
Augusztus 31-ig KATÁS vagyok, szeptembertől átalányadózó leszek. Ilyenkor van 1,2 millió szja mentes keretem, vagy le kell vonni az idei KATÁs bevételt belőle?

2022. aug. 21. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért kellene levonni? Másik törvény.
2022. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem pontosan mi volt a pontos szöveg amit olvastam, de az a lényege, hogy az 1,2 millió ft-os keret a vállalkozáshoz kötődik. Egyébként tényleg úgy logikus hogy nem kell, mert a KATAánál nem is számolunk költségekkel. De közben kértem állásfoglalást a NAV-tól is, majd bemásolom ide. :)
2022. aug. 21. 09:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem kell bemásolni, ez a szakmám, tudom, hogy nem kell beleszámítani, egyértelmű a törvény.
2022. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem úgy logikus, hogy nem kell beleszámolni. Viszont az átalányadóra vonatkozó keretet arányosan csökkenteni kell mivel az csak (szeptembertől) tört évre fog vonatkozni.
2022. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 ez biztos? Mert mindenhova az van kiírva hogy nem arányosítandó
2022. aug. 21. 19:31
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 vagy az alanyi adómentes keretre gondolsz?
2022. aug. 21. 19:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Az átalányadó bevételi keretet kell arányosítani (rendelet szerint az éves keret harmada jár). Az adómentes részt (1,2m jövedelem) nem kell arányosítani.
2022. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De jó! Akkor bocsánat, rosszul gondoltam. (Igen, az adómentes részre írtam, de ezek szerint rosszul)
2022. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"De közben kértem állásfoglalást a NAV-tól is, majd bemásolom ide. :)"

Be tudnád másolni a NAV állásfoglalását?


Most én is ezen gondolkodom, hogy a 1.2 millió Ft adómentes keretbe beleszámítódik-e a korábbi hónapok katás bevétele?


Köszi, ha bemásolod, sokat segítenél vele! :)

2022. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem számítódik bele, ez egymillió százalék. Két külön törvény. Ha nav erre mást mond, akkor kifogtál egy balfasz ügyintèzőt.
2022. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!