Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben kell AliExpre...

Ebben az esetben kell AliExpresses rendelés után VÁM-ot fizetni?

Figyelt kérdés
Két csomagot rendeltem, ugyanabból a boltból, az egyiket augusztus 4-én, (35,718 Ft), és a másikat augusztus 13-án (24,573 Ft). Ahogyan nézem a postázás státuszát, elég valószínűnek tartom, hogy egyszerre hozzák meg. Nem azért rendeltem így, hogy ne kelljen VÁM-ot fizetni, hanem mert a pénzügyi helyzetem úgy alakult, hogy az egyiket csak később tudtam. Nos, mivel ez a két csomag együtt meghaladja a 150 eurós limitet (vagy legalábbis ami másfél éve volt 150 euró, ami van a NAV oldalán, ami kb. egyáltalán köze nincs a mai árfolyamhoz, de gondolom ugyanazzal számolnak még mindig) és ugyanattól a bolttól rendeltem, de két külön rendelés volt és két külön csomag, ha egyszerre hozzák/jön meg, akkor kell VÁM-ot fizetni rá? ÁFA fizetése ugye már megvolt rendeléskor.

2022. aug. 23. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mivel két külön csomag, külön kezelendő. Az Ali fel is számolta elvileg az áfát a rendeléskor, azt már mégegyszer nem kell kifizetni, csak a postai vámkezelési díjat, ami 490 Ft. Ezt kétszer, mert két csomag jön. Ha egyben lenne fel se számolta volna az áfát az Ali, mert ebben az esetben a már nem játszik az egyszerűsített vámkezelés, mindenképpen a NAV végezte volna el és az áfa mellé a terméktől függően vámot is fizetni kellett volna, tehát hacsak nem nulla vámos a termék, jobban jártál így.
2022. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Bár amúgyis jobban jártál, mert ha a NAV végzi a vámkezelést az nem 490 Ft, hanem 3500.
2022. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!