Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem enged az ONYA átállni...

Nem enged az ONYA átállni átalányadózásra régi KATAsként?

Figyelt kérdés

" Az egyéni vállalkozói átalányadózás 2022. szeptember 1-jétől akkor választható, ha az egyéni vállalkozó 2022 augusztus 31-én még az ezen a napon megszűnő régi kata alanya. "


Ezt írja, amikor a Számlázz pont hu-s autokatás oldal leírását követve végigcsinálom helyesen a folyamatot a régi KATA átállásról átalányadósra!

(A leírás az ONYA-s lépésekről: [link] )


És én 2021.04.01. óta KATA-s voltam, mindig mindent befizettem, IPA-n még túlfizetésem is van, amiből lesz rendezve a kövi IPA pont, és a KATA adókat is mind befizettem, az augusztusit értelemszerűen még így elsején nem. Semmit nem változtattam, nem adtam be és nem is keresett a NAV, semmilyen tartozásom nincs, tehát nem csúsztam ki a KATAból sehogy sem (2,9Millió bevételem volt mindösszesen az évben).


Mit csináljak? Mindent néztem már, minden adatom, minden rendben, régebb kaptam minden doksit arról hogy kisadózó vállalkozó vagyok sikeresen, él mindenem. Nem vágom de már 5 órája ezzel szürakozok, és még mindig nem enged!



2022. szept. 1. 11:10
1 2
 1/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Küldj képernyőképet.
2022. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én 68db változásbejelentőt adtam be, semmi probléma nem volt egyikkel sem. Jelezd parragh úrnak, hogy ez mégsem egy perc, ahogy ő ígérte. Bár ő a könyvelőkről beszélt, de akkor is.
2022. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]


(ugyan ezt írja, amit bemásoltam, Sújos hiba, B típusú ellenőrzés, sajnos semmi egyéb infó + fent linkelt oldalon sem írnak több bejelölni valót, bár nálam az utolsó kép nem látszik!)

2022. szept. 1. 11:19
 4/15 A kérdező kommentje:
Aha, az jó kettes, hát itt van probléma, sajnos ez nem segített hazsnosan a kérdés megválaszolásában.
2022. szept. 1. 11:20
 5/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
0%
Valószinűleg elkéstél és már nem választhatod az átalányt. Mert már szeptember elseje van, és a nyilatkozatok a következő hónapra érvényesek, te valószínű a mai naptól SZJA-s vállalkozó vagy és az is maradsz. De kérdezd meg a könyvelőd hogy mit lehet tenni.
2022. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
0%
Pontosabban választhatod, de akkor is csak jövő hónaptól, így a szeptember 1-és rubrikát ne ikszeld be.
2022. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De nem ilyen hibát ír egyrészt, másrészt a linkelt oldalon ezt írják a szakértők:


" Az új kata szerinti adóalanyiság választására nem vagy jogosult, vagy azt nem szeretnéd választani, 2022. augusztus 31-én a régi katát alkalmazó egyéni vállalkozó az átalányadózás választását a 2022. adóévre vonatkozóan 2022. október 31-éig jelentheti be."

2022. szept. 1. 11:49
 8/15 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket (utolsó lehetőségként), azt mondták a rendszerben van hiba, már kaptak több i lyen telefont, majd javítják, október 31ig ráérek az átalányadó alá bejelentkezni, viszont valami biztosítotti jogviszont saját magamat be kell jelentenem magam alá, annak van ma a határideje.
2022. szept. 1. 12:10
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezúton is köszönöm a semmit, ezt is nekem kellett megoldani xd

Nem az első eset...

2022. szept. 1. 12:10
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

??? Te min pattogsz???

Miért nem jelentkeztél át múlt hónapban?

2022. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!