Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2258 bevallásban miért van...

2258 bevallásban miért van "25 év alattiak kedvezménye" rész?

Figyelt kérdés
Megpróbálkoznék a 2258 bevallással ezentúl magam csak mert nincs családi kedvezményem és így nem tűnik bonyolultnak. Viszont 25 év alatti vagyok. De a 25 év alattiakra csak szja kedvezmény vonatkozik, így mit keres egy '58-s bevallásban 25 év alattiak kedvezménye? Ezt nem csak egy szja bevallásban kell jelölni?

2022. szept. 18. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. De nagy valószínűséggel neked nem kell semmit írnod azokba a sorokba.
2022. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha családi járulékkedvezményt kíván igénybe venni, és Ön 25 év alatti fiatal, akkor a „25 év alatti fiatalok kedvezményének igénybevétele” mezőt ki kell tölteni, „I” (Igen) vagy „N” (Nem) jelölést alkalmazva.
2022. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez alapján ez engem nem érint hiába vagyok 25 év alatti, nincsenek gyerekeim
2022. szept. 20. 20:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Utána olvastam. Mivel vannak akiknél egyszerre több kedvezmény is él szja-ra így van sorrendiség. 2. a 25 év alatti kedvezmény míg utolsó 5. a családi adókedvezmény. Gondolom akkor ezért kell ezt jelezni. De így nekem nem fog kelleni
2022. szept. 23. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!