Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez így megfelelő Olyan Egyéni...

Ez így megfelelő Olyan Egyéni Vállalkozónál, aki a az ÚJ KATA hatálya alá tartozik? BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés

Egyéni Vállalkozó vagyok, és maradok a KATA hatálya alatt. Egy webshopot üzemeltetek, ahol bankkártyával illetve bank átutalással lehet fizetni. A fizetésnél megkell adni a Számlázási adatokat.(Név, lakóhely, ország.) Ergo az ügyfél csak magánszemély lehet, mert se adószámot, se pedig cégnevet nem lehet megadni.

Kérdésem az lenne, hogy ez így megfelelő? Mi történik ha a vevő ugyan magánszemélyként veszi igénybe a szolgáltatásaimat, de van mondjuk egy aktív E.V.-je?

Akkor kikerülök a KATA hatálya alól?



2022. szept. 26. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ad meg adószámot, akkor nem ev, csak magánszemély.
2022. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy szinte biztos vagyok benne, higy webshopüzemeltetés esetén a kata a legszarabb választás, amivel élhetsz
2022. szept. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tanácsadói tevékenységet végzek. Tehát nem árulok fizikai terméket. Ergo nem sok mindent tudnék leírni költségként.
2022. szept. 26. 13:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogy akkor rosszul használtam a "webshop" kifejezést. A lényeg, hogy van pénzár funkció ahol az ügyfél egyből kitudja egyenlíteni a szolgáltatás ellenértékét.
2022. szept. 26. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Az úgy más
2022. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A fizetésnél megkell adni a Számlázási adatokat.(Név, lakóhely, ország.) Ergo az ügyfél csak magánszemély lehet, mert se adószámot, se pedig cégnevet nem lehet megadni."


Ha cegkent igenyli a szolgaltatast, akkor neki kelleni fog rendes szamla adoszammal, hogy el tudja koltsegelni.

2022. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az én szolgáltatásaimat igénybe vennék cégek:) Bár, fene tudja...
2022. szept. 26. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!