Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiderülhet-e az, hogy diákmunk...

Kiderülhet-e az, hogy diákmunkán dolgozok december végéig levelezősként (szeptember elején váltottam) és ha igen, akkor milyen büntetést kaphatok érte? (Bővebben többi lent)

Figyelt kérdés

Augusztusban kezdtem el dolgozni, akkor még nappalis voltam, viszont szeptemberben átmentem levelezőre, ami nem is akkora gond, mert úgy volt, hogy szeptember végéig dolgozhatok a cégnél.

Most viszont mondta a főnök, hogy maradhatok még három hónapot, de nem tudom, hogy ez mennyire lenne kockázatos és ha lebukok, akkor milyen büntetést kaphatok.


Programozóként dolgozok egy nagyon neves cégnél, tehát ha nem kapnék nagy büntetést vagy kis eséllyel buknék le, akkor megérné maradnom, mert CV-be nagyon jól mutatna, szakmailag rengeteget fejlődök és nevetségesen sokat is fizetnek.



2022. szept. 27. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy a cégnek mennyivel lenne rosszabb/jobb, ha nem diákszövetkezeten keresztül lennék ott, hanem pl átalány adózóként?
2022. szept. 27. 15:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Levelezősként is kapsz ugyanolyan matricát a diákigazolványodra?


Mert csak az számít az iskolaszövetkezetnek is.


Minden félévben be kell menni hozzájuk megmutatni, hogy még a jó fajfa matrica van-e a diákodon.

2022. szept. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kapok, meg a diákomat kérték el augusztusban is, de a szerződésben vastagon kiemelve szerepelt, hogy nappali tagozatos hallgató vagyok vagy valami ilyesmi.
2022. szept. 28. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj be az iskolaszövetkezethez és mutasd meg nekik a diákodon az új matricát, mintha csak bemennél az új félévest megmutatni. Egy szót se szólj a levelezőről!


Ha az ügyintéző megnézi és elfogadja a matricádat, akkor nyertél. Ha megszólal, hogy hát ez egy levelezős matrica, ezzel nem dolgozhatsz, akkor azt mondod te nem tudtad, hogy azzal nem lehet. Ennyi. Ha rábólint, akkor még március 31-ig is dolgozhatsz diákként.

2022. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!