Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi szerencsejáték-oldala...

Morisz123 kérdése:

Külföldi szerencsejáték-oldalakból származó bevételt számomra hogyan kellene leadózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy mivel jelenleg 25 alatt vagyok (a kérdés megírásakor elvileg szja mentességben részesülök), hány százalékot és milyen fajta adókat vagyok köteles leadózni. Leginkább arra vagyok kíváncsi hogy az szja mentessége erre is érvényesül-e. Természetesen nagyobb nyereményekre gondolok amik már igencsak feltűnőek lehetnek és bajom származna, ha nem adóznék belőle.


Csak érdeklődés gyanánt teszem fel a kérdést és ehhez kapcsolódó válaszokat várok kérlek. Nem szeretnék fejtágítást a veszélyekről mivel én is tisztában vagyok ezekkel és nem úgy kérdezem, hogy “tuti nyerek ennyit na mennyit adózzak”. Szimplán csak egy ilyen esetben tudjam mivel jár ez Magyarországon.


A hasznos válaszokat előre is köszönöm :)



2022. okt. 29. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Hetente megkérdezi valaki. Keress vissza.
2022. okt. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az szja mentesseg erre nem vonatkozik.

Az sem mindegy hogy kaszino vagy sportfogadas.

2022. okt. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%
Addig hagyd abba amíg teheted és nem jársz úgy, mint én aki 1 nap alatt 1 millió forintot játszottam el sportfogadáson... Ugyan anyagilag csődbe még nem megyek emiatt, de baromi rossz érzés ekkora pénzeket eljátszani. Ha a feleségem ezt megtudná biztosan elhagyna tehát az anyagi mellett a magánéletre is kihat negatívan. Ma jöttem rá igazán mekkora kár volt 10 évvel ezelőtt külföldi szerencsejátékoldalakra regisztrálni. A legnagyobb baromság főleg, hogy adózhatsz is utána nem is keveset, 30 %-ot. Tehát, ha még össze is jön valami nagyobb nyeremény az 1/3-adát adhatod az államnak. Hallgass rám és hagyd abba a külföldi szerencsejátékokat. Itthon csak a tippmix legális, használd azt, ha mindenképp játszani akarsz és állíts be mindig havi limitet!
2022. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!