Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megnéztem több házi orvos...

Megnéztem több házi orvos vállalkozásának éves NETTÓ árbevételét, és mind 30-50 milliós bevétellel rendelkezik. Ez hogy lehet? A közvéleményben nem az van, hogy milliókat keresnének egy hónapban.

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 18:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Árbevétel nem egyenlő tiszta haszom
2022. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Azt is nézd meg mennyi az eredményük. Bérlik a helyet, fizetik az alkalmazottakat, adók, járulékok, egyebek.
2022. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És 20-30 milliós kiadásai vannak egy házi orvosi praxis fenntartásának? Bérleti díj, rezsi.. miből jön össze?
2022. nov. 11. 18:45
 4/19 A kérdező kommentje:
A második választ utólag láttam.
2022. nov. 11. 18:46
 5/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%
E-beszamolo-n fent kell lennie az előző évi mérlegnek is, abban meg a kiadási oldal is benne van.
2022. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Az en cegem is netto 40 misibe volt kb 0 kiadassal. IT contractorkent ez nem nehéz. Persze egy kocsma vagy egy kozert az isten hata mogott nem fog igy teljesiteni...
2022. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
nekem is IT cégem van, nagyon minimális költséggel idén már 30M árbevételnél vagyok. nem minden cégnél viszi a költség el a bevételt
2022. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Ójaj gyerekek, az IT contractorkodás egy olyan "vállalkozás" (bár én nem igazán nevezném ezt annak), amihez jóformán kell egy laptop, egy asztal, egy szék meg internet. A legtöbb esetben még egy könyvelő sem kell. Tudom, mert én is csinálom.


Ez össze sem vethető egy háziorvosi praxis kiadásaival. Mert ugyanis a nettó árbevétel az csak annyit mond, hogy ennyi összeg folyt be a céghez, mint árbevétel, semmi mást.

- Én még nem láttam olyan háziorvosi praxist, ahol ne lett volna egy asszisztens. Az ő fizetése nyilván régiófüggő, de egy nettó 300 ezres fizetésnek kapásból csak a munkabér költsége éves szinten 7,2 millió forint nagyjából. És ez csak a munkabére, nincs ebben se munkaruha, se munkaeszköz, se béren kívüli juttatás, se semmi.

- Egy rendelőt bérelni is kell (ha megveszi zsebből, akkor pedig tőkeköltsége van): ez is nyilván régiótól függ, de amikor az ország nagyvárosaiban egy garzon bérleti díja is 100-150 ezer körül mozog, akkor egy rendelő is alsó hangon legyen 300 ezer forint. Ez megint éves szinten 3,6 millió.

- Akkor jönnek az olyan finomságok, mint a fogyóeszközök (maszk, kötszer, lejáró gyógyszerek stb), meg a drágább orvosi felszerelések. Ezeknek is leátlagolhatnánk a költségét egy hónapra vetítve. Nem akarok erre tippelni sem, mert nem értek hozzá.

- Egy háziorvosnak vannak olyan kötelezettségei, amik azzal járnak, hogy autóval kell mennie valahová: pörög az autóba a km és fogy az üzemanyag...

- Bármilyen meglepő, de adóznia is kell.

- Ez már nem KATA meg átalányadó szint, itt már könyvelő is kell, egy orvosi rendelőt pedig nem havi 25 ezerért fognak elvállalni.


Plusz akkor még egy információ morzsa a végére: szerintem arról sosem volt szó, hogy a háziorvosi praxissal rendelkezők éhenhalnának. Mindig jobban kerestek mint az átlag. Viszont ez sokkal kevesebb, mint amit külföldön kapnának. Az itt 30 milliós árbevétellel villogó contractorok sem a magyar piacon keresnek ennyit...

Az országban több száz, tartósan betöltetlen háziorvosi praxis van. Ha olyan nagy biznisz lenne ez, akkor nem lennének üresek...

2022. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A kérdés csak a háziorvosokra vonatkozott, és pontosan ezt nem tudom felbecsülni, hogy mennyi a költsége a fenntartásnak, de azzal tisztában vagyok, hogy egy IT cégnek más jellegű, mértékű kiadásai vannak. Nem is állítottam, hogy szerintem éhenhalás szintű fizetés lenne a köztudatban, de meglepett, hogy 0,5-1 millió/hó marad ennyi bevétel után.
2022. nov. 11. 21:02
 10/19 anonim ***** válasza:
Nos feltételezem, hogy a háziorvosi praxisok jövedelmezősége sem egyforma, hiszen ezek lényegében vállalkozások. Ha valaki ügyes (vagy ügyeskedő), akkor kevesebb költséggel is tud működni. Ha plusz feladatokat vállal el, akkor meg a bevétele is nőhet.
2022. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!