Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 30 év alatti gyermeket...

A 30 év alatti gyermeket vállaló nők szja-mentessége azokra is fog vonatkozni, akiknek már megvan a gyerekük és 30 év alattiak, vagy csak azokra, akik 2023-tól szülnek?

Figyelt kérdés
Nagyon nem egyértelmű ez az új bejelentés, gondolom sokan vagyunk, akiket ez érdekelne.

2022. dec. 27. 13:28
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

"És félreértés ne essék, egyáltalán nem kívánom a kormányt védeni, rühellem őket, mint a szart"



Na azért.


Attól függetlenül, hogy sok jót is tettek le az asztalra, tényleg ultra gázak kezdenek lenni most speciel a szaporítási politikájukkal...


Mint gyermekes anya is úgy vélem, nagyon átestek egy ideje a ló túloldalára, csakhogy boldog-boldogtalan szüljön, nem számít, hogy egy lyukegér ingatlanjuk sincsen, ami saját, normális/ vagy stabil, állandó jövedelme sincsen, de azért szüljön csak, hagy gyarapodjanak a hátrányos helyzetű gyerekek és/vagy gyermekotthonok.


És akkor még nem beszéltünk az egészségügyről, oktatásról....



Sokáig nem volt bajom velük (vagy csak kva naiv voltam), ma már nem tudnának annyit fizetni, hogy újabb ártatlan gyereket hozzak világra...

2022. dec. 30. 10:28
 22/25 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek.

Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy a költségvetésből kifolyó hatalmas összegeket honnan fogja majd pótolni, mert egyenlőre ész nélkül "osztogat". Ötletszerű kormányzás van, ez sehova nem vezet...

2022. dec. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, hagyd már abba a hisztit. Ha mégis jogosult lennél rá, akkor gondolom nem zavarna, hogy amúgy a 30-35-40 év közötti anyákkal mi van?


üdv, egy 32 éves első gyerekvállaló, 3 misi diákhitellel a nyakában, doktori fokozattal.


Ja, lehet jobb lett volna a semmire szülni a gyereket, mostmár rakhatom a kiöregedett méhem a turmixgépbe.


Nagyon keveseket fog ez érinteni, az átlagéletkor 29,5 év első gyereknél, ha jól emlékszem a statisztikára. Ma már nagyon kevesen szülnek 30 előtt, és ez így helyes.


Nem az szja-mentesség és a korai szülés fog egzisztenciát teremteni a gyereknek, hanem te, csakis te.

2023. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

"Kérdező, hagyd már abba a hisztit" 😂😂😂😂😂


Drágám, 3 napja pont le**arom a témát, erre Te idejössz arcoskodni, hogy "ne hisztizzen" egy számodra vadidegen nő egy olyan dolog miatt, ami megilletné őt jogilag az életkora, gyermeke alapján (bőven 30 év alatti, DOLGOZIK IS, és anya is!).


Hát bocs, hogy igenis, b@ssza az igazságérzetemet, de már elengedtem a témát!


Sajnálom tényleg, hogy Titeket alapból nem illet meg (30 év fölöttieket), de hidd el, ha most Te lennél 27 éves, és már lenne gyermeked, és már közel 1 éve dolgoznál, még ennél is jobban fel lennél háborodva.... nyakamat rá!



Szóval mégegyszer bocsánat, hogy fel mertem háborodni 2 nap erejéig egy igazságtalan döntés miatt (természetesen ha érintene is engem, akkor sem tartanám célszerűnek magát a rendeletet, mert kevés húszéves nő fog szülni!).


Már nem érdekel, ez van, lenyeltük, mint a többi hasonló, ostoba intézkedésüket is.



Szép napot,


Egy dolgozó, tanuló, 27 éves anyuka

2023. jan. 2. 13:31
 25/25 anonim ***** válasza:
Rendben cyntyke
2023. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!