Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főleg összeszedett dolgok...

Főleg összeszedett dolgok árusításával foglalkozom fizetéskiegészítésképpen. Vállalkozói kiváltása szükséges lesz adózás miatt?

Figyelt kérdés
Mivel minimálbéres könnyű fizikai munkát végzek van energiám mellette lomizni ezt azt itt-ott, ha olcsón van valami a bolhán megveszem. Nincs túl nagy jövedelmem belőle, de évente kb 800 ezer forint haszonra azért szert teszek, ami nagyon jól jön a kevéske fizetésemhez. Egy füzetbe be szoktam írni mit mennyiért adtam el, mennyit kerestem rajta. Azt nem tudom, hogy most a 800 ezernek mennyi százalékát kell leadóznom vagy vállakozóit kell kiváltani és akkor úgy mennyit kellene hogyan érné meg vagy milyen lehetőségek vannak így? Könyvelőre nincs pénzem ezért magam intézném ha megoldható.
2023. jan. 5. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha bemész a NAV-hoz, akkor ott segítenek neked ingyen.
2023. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ígyis alacsony a jövedelmed, akkor miért akarsz leadózni?

Gondolom eleve kp-ban megy minden. Évi 800 piti összeg a NAV-nak.

Egyébként hívd fel őket és segítenek. De szerintem nem jó móka abból a 800-ból 250-et leadózni..

2023. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!