Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszadátumozást megtehetek?

Visszadátumozást megtehetek?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!


Van egy alkalmazottam, aki hamarosan szülni fog, de nem lesz meg a 2 év alatt a 365 napja (17 nap híján) így nem lesz jogosult a csedre meg a gyedre.


Visszadátumozhatom a szerződést 20 nappal, hogy mégis megkapja?


Köszönöm szépen mindenkinek!


2023. jan. 9. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az magánokirat hamisítás. Súlyosbítja, hogy költségvetési csalás érdekében merül fel.
2023. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de mégis mikor volt bármilyen visszadátumozás legáli?

Itt max annyi a lehetőség, hogy az illető marad még 17 napig és addig esetleg könnyített feladatokat kap vagy felmented a munkavégzés alól úgy, hogy közben állományban marad (ezt mint munkáltató megteheted, hisz semmi nem tiltja, hogy 17 napig ne adj semmilyen feladatot az alkalmazottadnak)

2023. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Nyilvan nem.


Jofej vagy hogy ez felmerult.


De nem lehet méltányossági alapon elbiraltatni?

2023. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem lehet, mert amikor megkötöttétek a szerződést, azt be kellett jelenteni a nav-nál, így aztán ennek nyoma van. Semmiképp nem lenne célszerű ezt meghúzni.
2023. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2, a gyerek születése után 17 nappal is meg tudja igényelni, amint meglesz a 365 nap?
2023. jan. 9. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom, de általában nem a gyerek születése előtti 1-2 napban szoktak elmenni gyesre, hanem hamarabb, szóval én azt hittem, van még idő a szülésig.
2023. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös


A szülés pillanatában nem lesz meg a jogosultsága.

1-2 napot szoktak megadni méltányossági kérelemkor. Ezt a dolgozód bukta.

Majd a férje/párja igényelheti a GYED extrát, qmikor a gyerek betölti a 6 hónapos kort. Feltéve, hogy apuka megfelel az igénylés feltételeinek.

2023. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nem opcio hogy addig allomanyban tartod, max nem dolgozik, amig meg nem lesz a kello nap? Hisz nem kotelezo szerintem kihasznalni ezeket. Mi tiltja hogy a munkaltato addig papiron foglalkoztassa csak epp nem biztosit neki munkat. Tehat ad neki bert es fizeti a jarulekait.
2023. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hiába dolgozik papíron még 17 napot, mert nem az igénylés pillanatában kell megfelelnie a feltételeknek, hanem a szülés napján.


"A szülő nő jogosultsági feltételei


Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke


- a biztosítás tartama alatt vagy

- a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagy"

2023. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Lehet-e kapni csecsemőgondozási díjat, ha a szükséges biztosítási idővel a kérelmező nem rendelkezik?


Abban az esetben, ha a biztosítottnak minősülő kérelmező nem rendelkezik a csecsemőgondozási díj folyósításához szükséges 365 nap biztosítási idővel, a társadalmi szolidaritás elve alapján a kormányhivatalnak lehetősége van arra, hogy meghatározott keretek között méltányosságot gyakorolva, az általános szabályoktól eltérően állapítsa meg a csecsemőgondozási díjra való jogosultságot annak is, aki arra a méltányossági jogcím nélkül nem lenne jogosult."

2023. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!