Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális hogy a 25 év alattiak...

Normális hogy a 25 év alattiaknak járó adómentességet, ,,megkapom" de levonják a szervizdíjamból? (Vendéglátás)

Figyelt kérdés

Amikor bevezették ezt az egészet, úgy volt meg sem kapom az adómentességet, aztán a hely rájott hogy hát mégiscsak meg kell ezt adni.

És ugye van a szervízdíj ami mindig változik minden hónapban de kb egy 150-160 ezer között mozog.

Na és nekem ez mindig fix 110 mert hogy én kapom az adómentességet.

Szerintetek jogosan vagyok felháborodva hogy 40-50 ezer Ft-ot zsebretesz a cég a fizumból merthogy én adómentességet kapok ?


2023. jan. 10. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Szürke foglalkoztatás ilyen
2023. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Jogos. Mivel a te adómentességed semmibe sem kerül a cégnek. Ennyivel kapsz többet, mert ezt nem kell befizetni a NAV-nak. De az nem a cég költsége.

Én arra gondolok, hogy a többi dolgozó miatt van így. Valószínűleg ellenszenves lenne, hogy te ugyanannyi munkával többet keresel, mint ők, kizárólag az életkorod miatt.

Sajnos ez okoz több helyen is konfliktust. És azért szerintem érhetőek azok is, akiknek ez nem tetszik. Az sem igazságos, ha valaki ugyanazért a munkáért kevesebbet kap, csakis az életkora miatt.

2023. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szürkefoglalkoztatásnak ez a hátránya.

Ami járna, azt sem biztos, hogy megkapod. Követelni pedig jogilag nem tudod.

2023. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Jogos. Konkrétan ellopják tőled azt, amit az államtól segítségként kapsz mint fiatal, aki most kezdi az életét ebben a retkes országban. Na most ezt a segítséget a nálad öregebbek irigysége miatt, meg a cég mocskos tolvaj stílusa miatt elveszik tőled. Igazságtalan és undorító, sajnos sokan nem tudnak tenni ellene, mert kivannak szolgáltatva a tolvaj féreg munkáltatójuknak.
nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!