Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Havi 1db számla könyveléséhez...

Havi 1db számla könyveléséhez (átalányadózás - másodállás) szükséges könyvelő?

Figyelt kérdés
Havi 2M alatti bevétel, adomentesen, egyetlen egy számlát kell kiállítani havonta + lekönyvelni. Szerintem ezt az egyet nem lehet olyan bonyolult, ha megmutatja egyszer valaki (útmutatót nem találtam).

2023. jan. 24. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Havi 2 M nem lesz adómentes
2023. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha érzel magadban affinitást a folyamatos jogszabálykövetésre, adminisztrációra, stb, akkor nem kell könyvelő. De jelenleg még a szakemberek egy részének is fejtörést okoz az újfajta bevallás. Ja és nem mellesleg könyvelés szempontjából tökre nem releváns manapság, hogy egy számlád van vagy 50 havonta, minimális az időbeni különbsèg a könyvelésben. Azt azért jó ha tudod, hogy a könyvelés nem csak annyi, hogy beadogatod az 58-akat és kész.
2023. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy milyen havi 2M adómentes?


Az évi, babukám. Ha ilyen szövegértési képességeid vannak, akkor szerintem jobban jársz könyvelővel. 6-7000 forintért találsz már havonta.

2023. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul nem is 2 millió…
2023. jan. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a havi 2M bevételemből nem sajnálok havi 15 ezret könyvelőre, hogy ne nekem kelljen a bevallásaimmal baszkódni.


Ha neked van erre affinitásod, egészségedre, nekem ennél drágább az időm, pedig számvitelt is tanultam, szóval nem lenne teljesen életidegen az ötlet. De nem, nincs az az isten.

2023. jan. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ki adja be majd az áfát fel év múlva?
2023. jan. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül lesz áfás.
2023. jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7, gondold végig, vajon ennyi ésszel mit és hova számlázhat...
2023. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akár lehet tárgyi mentes ügynök, ahhoz sok ész nem kell :D De tudom, tudom :)
2023. jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Évi 2 millió alattit akartam írni, elírtam bocsi.
2023. jan. 25. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!