Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadósok: Mennyiért...

Átalányadósok: Mennyiért könyvel a könyvelőtök?

Figyelt kérdés

Én egy sima EV vagyok, havi 3-4 számlával, EU-s cégeknek és EU-n kívüli magánszemélyeknek számlázom. Áfakörös vagyok, de áfa tartalma egyik számlának sincs ugyebár.

Így fizetek havi 30ezret és bevalláskor még plusz 30-at arra a hónapra. Én ezt kicsit sokallom. Vagy ez reális?

Tavalyig KATA-s EV voltam, addig havi 20ezer volt, de igazából havi 8ezerről indult 2016-ban, azóta meg folyamatosan emelt a könyvelőm.

Valamiért az az érzésem, hogy a bevételeimet látva (havi 1.5 - 2M) vérszemet kapott és azért emelt ennyit, bár nem tudom, hogy másnak mennyiért könyvel.

Igazából összehasonlítani sem tudom, mert tudom, hogy minden vállalkozó más, sok mindentől függ, hogy mennyiért könyvelik az adott illetőt, de ezt akkor is sokallom. Szerintetek is sok?



2023. jan. 26. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Áfakörös vagy, szóval attól mert nincs áfatartalma a számláidnak még kell áfabevallás és közösségi összesítő jelentés. Hasonló kaliber 25+áfa. Szóval szerintem nem fizetsz extrán sokat, viszonylag reális ez.
2023. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy mindig van áfabevallás ettől függetlenül, csak azért mondtam, hogy minden paraméterem tiszta legyen annak, aki ért hozzá.

Akkor eddig úgy néz ki nem tűnik soknak amit fizetek, okés. Én azt se bánom, ha kiderül, hogy jó árat fizetek érte, csak tényleg érdekel, mert lövésem sincs róla, szimplán sokallom.

2023. jan. 26. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
20k, ha áfás lennék 25k lenne
2023. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
11e plusz áfát. De mivel 300 ezer alatt van a bevételem, aránytalanul soknak érzem, svazon gondolkodom, hogy megcsinálom én.
2023. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 300 ezer vagy ha 3 millió a bevételed, a könyvelőnek kb ugyanannyi munka. Nem szabad ettől függenie a díjnak.
2023. febr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!