Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik a Fiverr, vagy...

Hogyan működik a Fiverr, vagy Upwork adózás itthon? Működik adószámos magánszemélyként az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Főállású munka mellett szeretnék kicsit maszekolni. Fiverr vagy Upwork felületre gondoltam. Hogyan megy az adózás ezeknél? Havi 40-50 ezer bevételről lenne szó szerintem, tényleg csak ha beesik valami, akkor megcsinálom project alapon, ha nem, akkor nem, lehet valamelyik hónapban 100-at keresek, aztán 2 hónapig semmi. Annyi időm nincs, hogy ezért egyéni vàllalkozó legyek. Bele lehet férni az adószámos magánszemély kategóriával az ilyesminél? Ha elérem a 600 ezret adott évben, akkor inaktiválom magam max. Tud ebben valaki segíteni?

2023. febr. 2. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Semmi koze a 600.000-hez.


Beleferhet bar konyvelo biztos azt mondja hogy nem.

Kb 30 szazalekot kell adozz belole

2023. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha tényleg eredendően hullámzó, akkor szerintem nem életszerű rendszeres jövedelemszerzésre irányuló tevékenységnek besorolni. Adószámos kell legyél, hogy számlaképes lehess, de innentől én megint nem vagyok nagy segítség: én is könyvelőt kérdeznék, hogy nem leszek-e nemkívánatos magánszemélyként, van-e még az, hogy le kell számfejtsenek, ellentétben a sima b2b tranzakciókkal.
2023. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A 30% ot a fiverr és a hasonló felület vonja le, vagy még pluszban azona jutalékon felül itt is adózok utána?
2023. febr. 2. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyit adozol a maradekbol ami marad a fiveres es mas levonasok utan
2023. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ez nem tűnik tol jó üzletnek akkor :D

De lehetek alanyi adómentes is adószámos magányszemélyként, nem?

2023. febr. 2. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább átalányadó másodállásban, az éves minimálbér felét meg nem haladó rész adómentes.
2023. febr. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem végezheted adószámos magánszemélyként.
2023. febr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!