Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A KATA módosítása miatt év...

A KATA módosítása miatt év közben váltottam átalányadózásra: az SZJA-ban csak az átalányadózással szerzett jövedelmet kell megadni?

Figyelt kérdés

2022.08.31-ig KATA-ztam, 2022.09.01-től pedig átalányadózó vagyok. Lassan be kell vallani a 22-es személyi jövedelemadót (22SZJA). Na most, eddig csak a KATA-t intéztem ilyen téren, ott a számlázz.hu és Autokata megoldotta a dolog nagyját, most viszont kell a 22SZJA-bevallás is. Ha jól gondolom, akkor a KATA zárásakor tett bevallás lefedi a 2022-es év KATA részét, és így az SZJA-bevallás csak a 2022.09.01-2022.12.31. közti időpontot illeti, magyarán csak az átalányadózóként szerzett jövedelemről kell bevallást tennem május végéig. Így van, vagy rosszul tudom a dolgot?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2023. febr. 7. 02:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.
2023. febr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. febr. 7. 08:06
 3/5 anonim válasza:
Hova kell beírni a 22SZJA-ba az átalányadó alatt keletkezett jövedelmet ha van 36 órát meghaladó munkaviszonyom és amúgy is adómentes részt nem értem el? A augusztusig keletkezett KATA bevételeket fel kell tűntetni valahol?
2023. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A katás bevételt nem kell feltüntetni benne, arról adtál be kata bevallást. A 2253 bevallás 13-01 lapján jelöld az 1. pontban (esetlegesen a 2. és 3. pontban is) az adózási módodat, akkor megnyílik 13-06 lap, ahol fel tudod tüntetni a bevételedet. Ebből ő számítja a ktghányad alapján a jövedelmet (mentes részt is figyelembe veszi).
2023. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3 Jó, hogy kérdezted ezeket, köszi a választ #4!
2023. febr. 9. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!