Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor ez hogy is van?

Most akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Ettől az évtől a foglalkoztatónak nem minősülő vállalkozónak tárgynegyedévet követő 12.-éig, azaz április 12, július 12, október 12, illetve december 12-ig kell a 2358as bevallást beadnia göngyölítés alapján. De mi van, ha én EFO-val alkalmazok emberkét egyik hónapban, a másikban meg nem? Foglalkoztatónak csak az EFOs fogalalmoztatás hónapjára minősülök? Tehát, ha idén januárban akár csak 1 EFOs emberen is volt egy napig, akkor nekem már február 12-ig be kell küldenem a 2358ast április 12 helyett?

2023. febr. 10. 21:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Mivel válasz nem jött magam kerestem:


A Tbj. értelmében:


"4. Foglalkoztató:


4.1. bármely jogi és természetes személy, egyéni vállalkozó, egyéb szervezet, költségvetés alapján gazdálkodó szerv, bármely személyi egyesülés, ha biztosítottat foglalkoztat,"


Tehát ez alapján az egyszerűsített foglalkoztatás kapcsán a munkaadó egyéni nem minősül foglalkoztatónak, így elég negyedévente 2358-asr beadnia ha jól értelmezem a jogszabályt.

2023. febr. 14. 01:30
 2/2 A kérdező kommentje:
munkaadó egyéni vállalkozó
2023. febr. 14. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!